Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Moda haftasından kalanlar

Giriş Tarihi: 17.3.2013

12-16 Mart tarihlerinde gerçekleşen Mercedez-Benz Fashion Week Istanbul, birbirinden iddialı defilelere evsahipliği yaptı. Moda haftası boyunca; tanıtılan tasarımlar kadar, defileleri izleyenler de dikkat çekti

Türk modacıların dünyaya açılmasına yardımcı olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, geçtiğimiz çarşamba günü Karaköy'deki Antrepo'da başladı ve tam dört gün boyunca modaseverleri yeni sezonun trendleriyle tanıştırdı. Dün sona eren ve yaklaşık 1 milyon kişinin izlediği tahmin edilen moda haftası; koleksiyonlarını sergileyen modacılar ve defileleri yakından takip eden ünlü isimlerle oldukça renkli geçti. İşte Fashion Week İstanbul'dan öne çıkan detaylar:
Moda haftası, ünlü modacı Mehtap Elaidi'nin defilesiyle başladı. Elaidi'nin 'Az' ismini verdiği koleksiyonu çok beğenildi.

İLK PODYUM DENEYİMİ
İlk günün gecesinde Atıl Kutoğlu'nun düzenlediği defile, büyük ilgi gördü. Yaklaşık 500 kişinin izlediği defilede, 34 manken podyuma çıktı.
Moda haftasının ikinci gününde koleksiyonunu tanıtan Tuvana Büyükçınar'ın defilesini izleyen Emel Acar, "Kürk meselesine çok fazla kafa yormaya gerek yok. O zaman, ipten tutun ipliğe kadar hiçbir şey kullanmamak lazım" diyerek Bülent Ersoy'a destek verdi.
1994 yılında hayatını kaybeden ünlü müzisyen Uzay Heparı'nın oğlu Kanat, ikinci gün düzenlenen Emre Erdemoğlu defilesinde ilk podyum deneyimini yaşadı.
Simay Bülbül'ün 'Aşk mektupları' konseptli defilesinde ise Alman oyuncu Wilma Elles podyuma çıktı. Jehan Babur da defile sırasında canlı performans sergiledi.

OTELDE YAPILDI

İkinci günün gece defilelerinden birini düzenleyen Niyazi Erdoğan'ın 'Atilla' isimli koleksiyonu büyük alkış aldı.
Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un üçüncü günü de birbirinden renkli defilelere evsahipliği yaptı. Elif Cığızoğlu'nun Pera Palace Hotel Jumeirah'da 'Hide' adlı koleksiyonunu tanıttığı defileyi, ünlü isimler takip etti.

"BEN İZİN ALMAM"
Moda haftası kapsamında düzenlenen hemen her defileyi takip eden Ahu Yağtu; eşi Cem Yılmaz'ın, podyuma dönmesi konusunda ne düşündüğü sorusuna şu yanıtı verdi: "İşime tekrar geri dönmek için kimseden izin almam fakat özel bir defile gerçekleşecekse şayet, Cem'in fikrini alıyorum."
Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte olduğu söylenen Derin Mermerci, konuyla ilgili sorulara şu yanıtı verdi: "Özel hayatımla ilgili bugüne kadar hiç konuşmadım, konuşmam da! Ben ünlü değilim, beni çekmenizi bile garipsiyorum açıkçası. Beni ünlü olarak gösteren sizlersiniz."

ARKADAŞINA GÖNDER
Moda haftasından kalanlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz