X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Vatikan'ın aradığı sayfalar 'El-Cin'de!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Vatikan'ın aradığı sayfalar 'El-Cin'de!

  • Giriş Tarihi: 7.4.2013

Hasan Karacadağ, yeni filmi 'El-Cin'de; bir cin tarafından yazıldığı iddia edilen bir kitabın, Vatikan tarafından da aranan kayıp sayfalarını kullandı

Yönetmen Hasan Karacadağ; cinler hakkında yazdığı eserlerle bilinen ve İmam-ı Şibli olarak tanınan Bağdatlı Ebubekir Şibli'nin, 'Cinlerin Esrarı' isimli kitabının kayıp sayfalarını buldu ve bu sayfalardaki cinler alemine ait bilgileri, geçtiğimiz cuma vizyona giren 'El Cin' filminde kullandı. Karacadağ; cinlerin nasıl çağrılacağını anlattığı için kitaptan çıkartılan, Nostradamus'un, Tapınak Şövalyeleri'nin ve Vatikan'ın uzun süredir aradığı sayfaların kendisinde olduğunu iddia ediyor. Ünlü yönetmen sayfaları, Diyarbakır'da Hüseyin Tahir isimli bir Havas (gizli mana ilimleri) uzmanından aldığını söylüyor: "Başta sayfaların orijinalliğine inanmadım ama daha sonra yaptırdığım testler neticesinde gerçekliklerine emin oldum. Eski Mısır alfabesiyle ve Aramice yazılan sayfaları, Japonya'ya dijital restorasyona gönderdim. Sonra da Türkçe'ye çevirttim."

İSPANYA'DAN KAÇIRILMIŞ
Bu sayfaların, 15'inci yüzyılda Endülüs İspanya'sındaki Kabalacılar tarafından; Yahudi ve Müslümanlar'a ait her şeyi yok eden engizisyondan saklanarak Türkiye'ye getirildiğini öğrenen Karacadağ, sözlerine şöyle devam etti: "Yıllardan beri cinlerle ve şeytanla ilgili yazılmış yasak eserler hakkında araştırmalar yapıyorum; şu ana kadar gördüğüm en ilginç ve korkutucu eser bu. Çünkü sayfaların girişinde yazarının bir insan değil; Ebu Akeb Neccari isimli Nusaybinli bir cin olduğu yazıyor. İnsan kelamı olmayan bu sayfaların orijinali şu anda bende, başka da kopyası yok. Bu sayfalarda, Hz. İsa'nın çölde cinlere olan tebliği de yer alıyor. Şeytan, cinler ve İsa arasında geçen diyalogları merak eden Vatikanlı din adamları; El Hamra sarayı Hıristiyanlar'ın eline geçince saray kütüphanesini didik didik ederek bu sayfaları bulmak istemiş ama bir sonuç alamamış."

İLİŞKİLİ HABERLER

kalan karakter 1000

gece gece

bence yaptıgı fılmlerde allahı gucusz gosterıyor.. butun sonlarda kazana cınler oluyor.. halbukı onu yaratan alllah .. dıkkat edersenız hepsının sonuna kazana cinle oluyor.. allahın ılmıne sııgınanlar kaaybedıyorr..bırde bence kendısı de bu ıslerle apacık ugrasıyor ve ılmını aldıgı bellı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 01.12.2014 11:22
YuSuF YuSuF

aynn cok dogru

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.01.2015 00:15
MERAKLI MERAKLI

Yakında çarpılır yönetmen ve oyuncular

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.04.2013 17:59
İnsan İnsan

Bu adamın kafasını bir günlüğünede olsa yaşamak istiyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 09.04.2013 19:45
musa musa

türk sinemasını ileriye götüren korku filmleri yapan hasan karacadağ'ın cin konusunu ciddiye alarak araştırmalar yapması takdire değer.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 07.04.2013 02:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.