Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Jüri üyeleri oyunları bedavaya izlemesin!

Giriş Tarihi: 19.4.2013

Oyuncu/yönetmen Bahtiyar Engin, tiyatro ödüllerine karar veren jüri üyelerinin; oyunları, para vermeden izlemelerine tepki gösterdi: Ödülleri finanse eden kurumlar, jüri için bütçe ayırsın

Tiyatro oyuncusu ve yönetmen Bahtiyar Engin, ödül jürilerinin ücret ödemeden tiyatro oyunu izlemelerine tepki gösterdi. İstanbul Halk Tiyatrosu'nun 'Bezirgan' adlı oyununda rol alan Engin, önceki gün Twitter hesabından konuyu sert sözlerle eleştirdi. Geçtiğimiz gün adayları açıklanan 13'üncü Direklerarası Seyirci Ödülleri'nin jüri üyelerinin tam 234 oyunu bedeva izlemiş olmasına tepki gösteren Engin şöyle yazdı: "2 bin 90 koltuk işgal edilmiş. 20 lira bilet parasından hesaplanırsa 50 bin lira eder. Hem de birkaç teneke plaket karşılığında. Ödül jürilerinin beleş oyun izlemesine karşıyım."

USTALARI TENZİH ETTİ
Kendisi de ödüle aday olan oyuncu, bu sözleri kesinlikle usta tiyatrocuları tenzih ederek yazdığının altını çizdi. Engin, "Ödülleri finanse eden kurumlar, jüri üyeleri için de bütçe ayırmalı. Alın teri bizim, sefası zengin şirketlerin. O gece sağladığınız reklam bedelinden biraz bize de verin! Biz de yeni eserler üretelim" diyerek tepkisini dile getirdi.

ADAYLIKLARA TEPKİ

Tiyatro ödüllerine bir tepki de geçtiğimiz günlerde Suna Keskin'den gelmişti. Keskin, ödül kategorileri hakkında sert konuşmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jüri üyeleri oyunları bedavaya izlemesin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz