Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlhamın kimden nasıl geleceği belli olmaz

Giriş Tarihi: 24.4.2013

Sadece aşk şarkılarından oluşan bir albüm yapan ünlü sanatçı Fatih Erkoç: Şarkılarımın çoğunu karıma yazdım ama başka kadınlara yaptığım parçalar da var. Sanatçının kimden ilham alacağı belli olmaz

'Aşk Sadece' isimli 14'üncü albümüyle hayranlarıyla buluşan Fatih Erkoç, albümde 13 yeni aşk şarkısına yer verdi. Ünlü sanatçıyla yeni albümünü konuştuk.

Albümün ismi neden 'Aşk Sadece'?
Şarkıların yüzde 90'ı aşk üzerine yazılıyor zaten. Albümün ismini Şafak Karaman önerdi. Bu albümde aşk şarkıları söylemek istedim.

Neden pop albümü yapmaya karar verdiniz?
Zaten yıllardır yapıyorum. Arada caz, türkü ve Türk sanat müziği gibi farklı konseptlerde albümler de yaptım. Her kitleden hayranlarım var. Popu zaman zaman kötülesem de beni tanıtan pop şarkılarıdır.

DEMET İYİ SÖYLÜYOR
Ama en çok dinlenen müzik türü de pop...
Pop müzik, hiçbir eğitim almadan teknolojik imkanlarla yapılabiliyor. Bazı mankenler de bunu deniyor. İnsanlar, algılaması kolay olan şeyleri tercih ediyor. İyi yapılan müzik, tarzı ne olursa olsun dinleyicisini bulur.

Demet Akalın'ı dinliyor musunuz?
Demet'i canlı da izledim; çok güzel söylüyor. Popu en güzel icra edenlerden biri.

'Diyemem' şarkısında iddialı sözler var. Kime yazdınız parçayı?
Adı bende saklı... Şarkılarımın çoğunu karıma yazdım ama başka kadınlardan ilham alıp yazdığım parçalar da var. Mesela 'Elveda Tatlım'ı bir hostese yazmıştım. Eşim de biliyor zaten bu durumu.
Ne diyor peki?
Bir sakınca görmüyor. Bir sanatçıyla evlenmişsen bu duruma katlanmalısın. Sanatçının kimden ilham alacağı belli olmaz. Geçen sene, eşimle 25'inci evlilik yılımızı kutladık. Birbirimize güvenimiz sonsuz.

FAZIL SAY'A FAZLA TEPKİ GÖSTERİLDi
Ünlü piyanist Fazıl Say'a verilen hapis cezasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Ona gösterilen tepki bu kadar fazla olmalıydı... Sanatçı, sanatçıdır. Fazıl Say da gerçek bir sanatçıdır. Milletler sanatla kalkınır ve daha iyi bir yere gelir. Dünyada hatırlanan kaç politikacı, kaç sanatçı var bir düşünün... Dünyaca ünlü bir sanatçının bu kadar kolay harcanmaması gerekirdi. Gerçek sanatçıların tüm dünyada korunması gerektiğini düşünüyorum.

AŞK SEVDİĞİNE KAVUŞAMAMA DURUMUDUR
Aşk sizin için ne ifade ediyor?
Bana göre aşk; sevdiğine kavuşamama durumudur. Sevdiğine kavuştuktan sonra heyecanın bitebilir. Fakat eşim bana "Seni görünce kalbim hâlâ pır pır ediyor" diyor. Öyleyse ne mutlu bize diyorum...

Aşk bitiyor mu bu kadar uzun süre evli kalınca?
Evlilikte aşk ölebilir ama onun yerini sevgi ve saygı alır. Mesela eşim bir röportajımızda "Evlendiğimizde Fatih'e aşık değildim; sonradan aşık oldum" dedi. Bense ona aşıktım. Şimdi onu gördüğümde belki yüreğim pır pır etmiyor ama mutlu oluyorum. Bana hep iyi davrandı. Saygımızı hiç yitirmedik birbirimize karşı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlhamın kimden nasıl geleceği belli olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz