Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlişkilerimi hiçbir zaman kaçarak yaşamadım

Giriş Tarihi: 5.5.2013

Oyuncu Nur Fettahoğlu: Göz önünde olmak bir ilişkiyi saklamayı gerektirmez. Bir şey ya vardır, ya yoktur. Aşkı korumak için çaba sarf ettim ama ilişkilerimi hiçbir zaman kaçarak yaşamadım

Nur Fettahoğlu'nu, 'Aşk-ı Memnu'daki 'Peyker' rolüyle tanıdık. 'Muhteşem Yüzyıl'da ise 'Mahidevran Sultan' karakteriyle gözyaşlarına ortak olduk. Ünlü oyuncu; tiyatroya duyduğu tutkuyu ve hayallerini, Marie Claire dergisinden Tuğçe Kayar'a anlattı.
Oyunculuğa ilk başladığınızda kendinize bugünkü kadar güveniyor muydunuz?
Yeteneğime inanıyordum, zaten bu inançla başladım oyunculuğa ama güvenim deneyimlerimle arttı, artmaya da devam ediyor. Zamanla gelişiyor insan...
Sizi 'Aşk-ı Memnu' dizisiyle tanıdık. Hep ses getiren projelerde yer aldınız. Nedir karar verirken kriterleriniz?
Gelen projelere bir bütün olarak bakarım hep. Senaryo, oyuncu kadrosu, yapım ekibiyle her şey bir bütün diye düşünüyorum. Projenin başarılı ve sürdürülebilir olmasının belirleyicileri de bunlar aslında. Kendimi ifade edebileceğim, karakteri içselleştireceğim ve sonunda kendimi geliştireceğim rolleri kabul ediyorum.

HAYALLERİM BİTMEZ
Uzun saatleri, hatta kimi zaman 24 saati sette geçirmek... En keyifli yanı nedir size göre?
Sahneleyeceğim karaktere hazırlanma süreci... O kadını tanıma, algılama, renklerini bulmak ve sunmak... Çoğu zaman üzerine zevkle düşünüyorum.
'Mahidevran Sultan'; 'Hürrem Sultan'ın entrikalarıyla savaşmak zorunda kalıyor. Siz de 'Mahidevran'ın yaptığını mı yapardınız?
'Mahidevran'ın oğlunu koruma çabasını, bir kadın olarak takdirle karşılıyorum. Konu ailem olunca aynı korumacı tavırla; karşıma çıkan bütün engellerle savaşan bir insana dönüşürüm ben de.
Herkesin takip ettiği önemli yapımlarda yer aldınız. Oyunculuğa dair hayalleriniz neler şimdi?
Oyunculuğa dair hayallerim ve hedeflerim hiçbir zaman bitmeyecek... Hedefim; mümkün olduğunca farklı karakterlere bürünmek ve kendimi o rollerle geliştirmek.
Haliç Üniversitesi'nde moda tasarımı eğitimi aldınız. Modaya olan ilginiz ilk ne zaman başladı?
Sanırım ablamın gardırobundan kıyafet aşırdığım günlerde başladı. Üç kız kardeşiz; kıyafetler üzerinden tatlı sert çekişmelerimizi siz düşünün!

OLDUĞUM GİBİ DAVRANIYORUM
Şimdiye kadar rol aldığınız projelerde en iyi paslaştıklarınız kimler oldu?
Sizin de söylediğiniz gibi oyunculuk bir ahenk işi. Beraber çalıştığınız insanlardan çok şey öğreniyorsunuz. Etkileşimle gelişiyor, uyumla yükseliyorsunuz. Bu yüzden tek bir kişiye indirgemem mümkün değil.
Şan dersleri de alıyorsunuz. Yakın gelecekte müziğe adım atma gibi planlarınız var mı?
Şarkı söylemekten çok zevk alıyorum. Hatta doğru söyleyebilmek için şan dersleri de aldım ancak profesyonel müzik kariyeriyle ilgili bir planım yok.
İlişkilerinizi hiçbir zaman saklamadınız. Aşkın verdiği bir cesaret mi bu?
Göz önünde olmak ya da olmamak bir ilişkiyi saklamayı gerektirmez. Bir şey ya vardır ya yoktur. Kaçarak yaşamak istemedim hiçbir zaman. Nedeni ise olduğum gibi davranmam. Elbette göz önünde olan biri olarak yaşadığım aşkı korumak için diğer insanlardan daha fazla çaba göstermek zorundayım. Ünlü olmak, başkalarına yaşadığınız ilişki hakkında yorum yapma fırsatı da veriyor çünkü.

ARKADAŞINA GÖNDER
İlişkilerimi hiçbir zaman kaçarak yaşamadım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz