Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuk oyuncular için örgütlendiler!

Giriş Tarihi: 21.5.2013

Ünlü oyuncular; çocuk oyuncuların çalışma şartlarına dikkat çekmek için Twitter'da 'Busetteçocukvar' kampanyası başlattı. Ünlüler 12 Haziran'da, her sektörde çalıştırılan çocuklar için yürüyecek

Oyuncular; reklam ve dizi sektöründeki çocuk oyuncuların çalışma koşullarına dikkat çekmek için, Oyuncular Sendikası önderliğinde, sosyal medyada örgütlendi. Özel tanıtım filmiyle de dikkat çeken 'Busetteçocukvar' kampanyasına; Erkan Can, Memet Ali Alabora, Şebnem Sönmez, Demet Evgar gibi birçok oyuncu da destek verdi. 'Busetteçocukvar' hashtag'i; Twitter'da en çok konuşulan konular listesinde üçüncü oldu. Erkan Can tanıtım filminde "Dersini orada yapabilsin diye masa olsun isterdim" derken, Demet Evgar ise "Çocuk oyuncuların çalışma koşullarına özen gösterilmezse, eğitimleri kesintiye uğrar" diyor. Oyuncular Sendikası her sektörde çalıştırılan çocuklar için, 12 Haziran'da yürüyüş düzenleyecek.

AĞLASIN DİYE SOĞUK SUYA SOKULAN BEBEKLER VAR
Twitter'de kampanyayla ilgili yapılan yorumlardan bazıları şöyle: n Levent Kazak: 'Busetteçocukvar' çünkü çocuğun çocukluğunu yaşama hakkı; bizim kıçı kırık filmlerden, dizilerden çok daha önemli.
* Şebnem Sönmez: Limitsizce söylemek istiyorum; çocuk işçiliğine hayır!
* Pınar Öğün: 'Busetteçocukvar' diyorum çünkü çocukların istismarına tahammül edemiyorum.
* merve k: Çocuğunu para için sete gönderenin, dilenmesi için sokakta çalıştırandan farkı ne?
* BozA: Dizilerde bebeklerin oyuncak gibi saatlerce kullanılması beni çıldırtıyor.
* Seyhan Arman: Ağlasın diye soğuk suya sokulan bebekler var!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk oyuncular için örgütlendiler!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz