Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kenan'dan çocukların ine büyük destek

Giriş Tarihi: 21.5.2013 10:48 Güncelleme Tarihi: 21.5.2013 10:53

Cihangir İlköğretim Okulu'nun yetkilileri; semtte yaşayan ünlülerden destek istedi. Birçok ünlü elini cebine atmadı... Karadayı'nın yıldızı ise hiç düşünmeden 20 bin lira verdi.

Tıpkı sevilen dizi Karadayı'da olduğu gibi birçok projesinde "mahallenin delikanlısı" rolünü üstlenen , gerçek hayatta da farklı değil... Bir süredir Cihangir'de yaşayan başarılı oyuncu, semtteki ilköğretim okulu için yardımda bulundu.

Okulun yetkilileri, geçtiğimiz aylarda Cihangir'de yaşayan ünlü isimlerden kendilerine maddi olarak destek olmalarını talep etti. Semtte milyon dolarlık gayrimenkulleri bulunan birçok ünlü, elini cebine atmadı. Ancak Kenan İmirzalıoğlu, yetkililerin destek ricasını hiç düşünmeden kabul etti. Yakışıklı oyuncu; e destek olmak için 20 bin liralık bağışta bulundu. Ancak İmirzalıoğlu'nun yetkilelere sunduğu bir şartı vardı.

EĞİTİM AŞIĞI

Başarılı oyuncu; okuldaki kütüphanede bulunan kitap sayısının arttırılmasını ve kütüphanenin kapısına Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitimle ilgili söylediği bir sözünün yazılmasını istedi. Kenan İmirzalıoğlu, alkışı hak edecek bu tavrı ve şartıyla okuldaki yetkililerin de gönlünü fethetti. Bu arada ailesinin de eğitimi konusunda destekleği Kenan İmirzalıoğlu'nun birçok çocuğun eğitim masrafını üstlendiği söyleniyor.

Ankara'nın Üçem Köyü'nde doğan Kenan İmirzalıoğlu, 12 yaşına kadar köyde yaşadı. İmirzalıoğlu, orta ve lise öğrenimini teyzesinin yanına giderek Başkent'te tamamladı. Ünlü oyuncu; yüksek tahsilini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nde yaptı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Kenan'dan çocukların eğitimine büyük destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz