Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dizilerin sezon karneleri

Giriş Tarihi: 8.6.2013

'Mahir'in kimliğini açıkladığı, Kuzey'in Cemre'ye evlenme teklifi ettiği, 'Poyraz'ın 'Polat'ın ailesini kaçırdığı ve Pargalı'nın öldüğü dört sahne; dizi sezonuna damga vurdu

Gündelik hayattaki etkileri her sezon biraz daha artan dizilerde bir sezonu daha geride bıraktık. Yeni Aktüel; birçok akılda kalacak karakteri ve sahneyi yani sezonun 'en'lerini masaya yatırdı. İşte en çok izlenen dört sahne:

'MAHİR'İN İTİRAFI (KARADAYI) 'Mahir' (Kenan İmirzalıoğlu), babasını içeriden çıkarabilmek için bir başka kimlikle adliyede Hakime 'Feride'yle birlikte çalışır ancak bu sırada 'Feride'ye aşık olur. Dizinin en çok izlenen sahnesiyse; 'Mahir'in kim olduğunu 'Feride'ye itiraf ettiği sahne oldu. Bu bölüm 10'un üzerinde reytingle geceyi tamamladı; 100 kişiden 26'sı bu sahneyi izledi!

BEKLENEN TEKLİF (KUZEY-GÜNEY) 'Kuzey Güney'in ikinci sezonundaki en çok konuşulan sahnesi; 'Kuzey'in (Kıvanç Tatlıtuğ), 'Cemre'ye (Öykü Karayel) evlenme teklifi ettiği sahneydi. 'Kuzey'in ilginç tiradıyla süslediği evlenme teklifi sosyal medyada da çok konuşuldu. Sahneyi televizyon başındaki 100 kişiden 18'i izledi.

'POYRAZ'IN KORKUNÇ İCRAATI (KURTLAR VADİSİ PUSU) Yıldırım Memişoğlu'nun canlandırdığı 'Poyraz', 'Polat'ın en büyük düşmanlarından biri olarak seyirci karşısına çıktı. Dizinin 191'inci bölümünde; Poyraz, 'Polat'ın annesini raylara bağladı, babasını ise diri diri gömdü. Bu sahnelerin yer aldığı bölüm en çok izlenenler arasında yer aldı.

PARGALI'NIN ÖLÜMÜ (MUHTEŞEM YÜZYIL) Okan Yalabık'ın oynadığı Pargalı İbrahim Paşa'nın ölümü; dizinin 81'inci bölümünde gerçekleşti ve en çok izlenen sahnelerden biri olarak kayda geçti.

DİZİLERİN NEFRET OBJELERİ:

KÖTÜLER
Ferhat (Kuzey Güney): Tiyatro oyuncusu Turgay Kantürk'ün canlandırdığı 'Ferhat', 'Kuzey'in belalısı olarak karşımıza çıkmıştı. 'Kuzey'e hapishanede kafayı takan 'Ferhat'; geçtiğimiz bölümlerde öldürüldü.
Savcı Turgut (Karadayı): 'Mahir Kara'nın en büyük düşmanı olan 'Turgut'u, Yurdaer Okur canlandırıyor. 'Turgut'; karanlık ilişkileri her bölümde biraz daha açığa çıkan, sinsi ve zeki bir savcı.
Kibrit Yasin (Karadayı): Rıza Kocaoğlu'nun canlandırdığı 'Kibrit Yasin' macerasına, izleyiciye antipatik gelen bir karakter olarak başladı. Ancak sonradan işler değişti; kötülüğünün içindeki iyi olma ihtimali ilgi çekmeye başladı. Kendisini hâlâ antipatik bulan izleyiciler olduğu gibi; fanatikleri de var.
Rüstem Paşa (Muhteşem Yüzyıl): Ozan Güven'in canlandırdığı 'Rüstem Paşa', dizinin kötü karakter boşluğunu başarılı şekilde doldurdu. 'Rüstem Paşa', bilindiği üzere; 1544 yılında getirildiği sadrazamlık görevine 1553 yılına kadar devam etmiştir. Görevinden azledilmesinin sebebi; 'Hürrem Sultan'ın entrika ortağı olmasıdır.

ADAMLARIN HAYATI FİLM OLUR


Dünyada da böyledir; bir dizi karakteri öyle güzel yazılmıştır ki; o diziden bağımsız başka bir dizinin öyküsü haline gelebilir. İşte buna uyan dizi karakterleri:
Kuzey Tekinoğlu: Dizi abikardeş çatışması üzerinden ilerlese de; tek başına 'Kuzey'in de harika bir malzeme olduğunu kabul etmek gerekir. Üniversiteyi terk etmiş, girişimci ruhu kabarık, aşkta yüzü gülmemiş, ailesi tarafından hiçbir zaman sevilmemiş 'Kuzey'in hayatında, diziye dahil olmamış ne cevherler vardır kim bilir?
Kedi: '20 Dakika'da Bülent Emin Yarar'ın canlandırdığı 'Kedi'; her daim gizemini koruyor. Bu karaktere dizinin temposu içinde hakkıyla yer verilemiyor.
Orço: 'Pis Yedili' dizisinin bu antipatik karakteri, internette videoları en çok izlenen dizi karakterlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Bu durum, kendisinin merkezde olduğu bir dizinin izlenebileceğinin de sinyalini veriyor.
Erdal Bakkal: 'Leyla ile Mecnun'un fenomen karakteri Erdal Bakkal'ın; yeni bir muhitte, yeni karakterlerle yoluna devam edebileceğine inanan büyük bir hayran kitlesi var.

SEZONDAN NOTLAR

Sezonun en büyük çıkışını atv'nin 'Karadayı' dizisi yaptı.
Bu yılın en özgün dizisi olan 'İşler Güçler'; sosyal medyada 'Leyla ile Mecnun'dan sonra en çok konuşulan dizi oldu.
Dizi sürelerinin kısaltılması yine gündeme geldi. Bazı kanallar, 60 dakikalık diziler denedi.
Sezonun en çok konuşulan olayı ise; geçtiğimiz günlerde yaşandı. Meryem Uzerli çalışma şartlarını gerekçe gösterip rol aldığı 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinden ayrıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dizilerin sezon karneleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz