Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Moda dünyasından son haberler

Giriş Tarihi: 15.6.2013
Bu hafta sizler için moda dünyasından son haberleri derledim...

NİNE TARZINA DÖNÜŞ
Tam moda için 'Zıvanadan çıktı' diyordum ki, The Wall Street Journal'ı okuyup bu durumun başkalarının da dikkatini çektiğini görünce çok mutlu oldum! Özellikle son yıllarda, kırmızı halıda bile özensiz, ucuz ve kendini bilmez giyinenler tavan yapınca; bu yılki Grammy ödüllerinde 'belli bir tip kıyafet zorunluluğu' getirilmişti. Anlayacağınız modada sesiz bir 'yeni- muhafazakâr' darbe gerçekleşmekte. Bu nedenledir ki modadaki yeni radikal hareket; nine stilini benimsemek ve büyükannelerimizin genç olduğu dönemlerdeki trendlere geri dönmekten geçiyor. Diz altı etekler, twin setler ve babetlerin moda olmasının nedeni de bu. Severek takip ettiğim advancedstyle. blogspot.com da bu yeni trendi çok güzel bir şekilde ortaya koyuyor. Bu trend için en doğru söz ise şöyle: Annen gibi giyinmek istemeyebilirsin ama anneannen gibi giyinmek çok havalı!

PAZARLARI SEVİYORUZ
Alışveriş merkezlerinin temelini oluşturan ve yüz yıllardır varolan pazarlar tekrar moda oldu! Özellikle de bazı derneklerin düzenlediği pazarlar çok revaçta. Sosyetenin buluştuğu, alışverişin doruk yaptığı, en lüks markalardan 'evde yaptım da getirdim' tarzına kadar birçok şeyin bir arada bulunduğu, herkesin katıldığı pazarlar bunlar... Çok şık mekanlarda yapılan bu pazarlarda, normalde bulamadığınız şeyleri bulabilirsiniz. Çaba Derneği'nin Four Seasons'ta düzenlediği pazar mesela; tüm İstanbul'da düzenlenen pazarlar arasında en küçük çaplı olanı ve çocuklar için harika ürünlere sahip. TOG Derneği'ninki ise krem tabakaya sesleniyor. En iyi firmalar; Esma Sultan'ın deniz serinliğinde mallarını sergiliyor. İptal edilen Bebek Derneği'nin düzenlediği şenlik ise pazar gibi pazar.

BEDAVA ALIŞV ERİŞ!
Herhalde kimse bedava alışverişe 'hayır' demez. Siz de benim gibi, aldığınız servisten memnun kalmadığınız zamanlarda şikayet etmekten çok hoşlanıyorsanız; yeni hizmete giren bedava alışveriş sitesi GizliGizli.com'u kesinlikle çok seveceksiniz. Geçtiğimiz haftalarda açılan bu internet sitesinde, özel bir reyting sistemi bulunuyor. Bu sistemden geçerek bedava hediye çekleri kazanıyorsunuz. Bu hediye çekleri karşılığında, GizliGizli.com yetkilileri sizden mağaza çalışanlarını ve mağazanın dekorasyonunu test etmenizi istiyor. Sitede şimdilik Mudo, Ten Lingerie, Sevenhill ve Cinecity Sinemaları'nın kampanyaları yer alıyor. Aldığım bilgile- re göre yakın zaman- da hepimizin çok sevdiği pek çok marka da bu liste- ye eklenecek. Hem beda- va alışveriş yapmak, hem de dedektiflik ruhunuzu harekete geçirmek istiyorsanız; bu siteye mutlaka üye olun. Ben çoktan oldum. İlk alışveriş maceramı bu hafta gerçekleştireceğim.

3 M gücü adına!
Mavi markasının 'Mehry Mu' tasarımları görücüye çıktı.Tasarımlarının hayranı olduğum Mehry Mu'nun, 'Fatima'nın Eli' desenli çantalarını bilmeyininiz yoktur. Modayla ilgilenip de bu markayı beğenmeyen görmedim zaten. 'Mavi Mehry Mu' yani 3M kalitesinde tasarlamış modeller, modaseverlerin gönlünü çalacak.

TülIN
Sweatshirt o kadar IN ki, iş kıyafetiyle bile giyebilirsiniz.

TülOUT

Bohem hippi gömlekleri pek çabuk OU T oldu; yazık.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Moda dünyasından son haberler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz