Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her yaşın ayrı güzelliği var

Giriş Tarihi: 19.6.2013

Stil sahibi, başarılı ve güzellikleriyle dikkat çeken dört özel kadın, her yaşta güzel ve bakımlı görünmenin sırlarını anlattı. Dördünün ortak noktası; doğal güzellikten yana olmaları

20'ler
Melike
İpek YALOVA
GÜZELLİK ANLAYIŞI: Güzellik, tamamen insanın yaydığı ışıkla alakalı. Kaş, göz güzelliğinden ziyade benim için güzelliğin tarifi böyle. Her ne kadar kişiden kişiye değişse de; bence güzelliğe yardımcı olan birkaç husus daha var: Temiz ve yumuşak saçlar, parlak ve canlı bir cilt, abartıdan uzak, sadece hatları belirginleştiren hafif bir makyaj ve parfüm.
CİLT BAKIM RUTİNİ: Herhangi bir problemi olmayan ciltle çok fazla oynanmaması gerektiğini düşünüyorum. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa cilt temizliğimi ihmal etmem. Yaz-kış muhakkak güneş koruyucu kullanıyorum. Yazın bile bronzluk sevmiyorum.
SAÇ BAKIMI: Saç bakımı çok önemli. Saçlarım uzun, ince telli ve sürekli föne ya da maşaya maruz kalıyor. Bakım yapmayı elimden geldiği kadar ihmal etmemeye çalışıyorum. Davetler dışında asla saç spreyi kullanmıyorum.
MAKYAJ: Hiç makyaj yapmasam bile en azından maskara ya da göz kalemi sürüyorum. Bir davete gideceksem fondöten kullanırım. Özel gecelerde makyajımda çok değişiklik yapmam.
BESLENME ALIŞKANLIKLARI: Diyet yapmıyorum, yemek ayrımı hiç yapmam ve maalesef sağlıklı beslenme konusunda çok başarısız olduğum söylenebilir. Düzenli saatlerde yemek yemeye genelde vaktim olmuyor. Özellikle tatlı, hamur işi olan her şeyi çok seviyorum diyebilirim.

30'lar
Çagla KUBAT
GÜZELLİK ANLAYIŞI: Güzellik anlayışım kesinlikle doğallıktan yana. Mutlu olduğum ve gülümseyebildiğim zaman kendimi güzel ve iyi hissederim.
CİLT BAKIM RUTİNİ: Sağlıklı bir cilt için yüzümü her akşam tonik ile temizliyorum. Sabah-akşam nemlendirici kullanıyorum. Ayda bir cilt bakımı yaptırıyorum.
SAÇ BAKIMI: Saç bakımı konusunda kendimi, senelerdir çok güvendiğim Bahçecik Kuaför'e emanet ediyorum. Saçımın ihtiyacına göre farklı bakımlar uygulanıyor.
MAKYAJ: Göz kalemi ile çok hafif, belirsiz bir makyaj yapmayı tercih ediyorum. Çok ağır makyaj sevmiyorum. Eyeliner ve koyu rujları hiç kullanmam mesela. Akşamları bir programım varsa, ince bir fondöten ve farla biraz daha belirgin bir makyaj uyguluyorum.
BESLENME ALIŞKANLIKLARI: Hayatım boyunca hiç diyet yapmadım. Her zaman sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum.
EGZERSİZ: Milli sporcu olduğum için windsurf antrenmanları yapıyorum. Onun dışında, düzenli olarak mutlaka egzersiz yapıyorum. Her hafta pilates, düzenli tenis, snowboard ve binicilik yapıyorum.

40'lar
Candan KIRAMER

GÜZELLİK ANLAYIŞI: Kendi tarzını bulmuş, bir bütünlük ve süreklilik gösteren, bakımlı ama abartısız, natürel insanlar benim için güzeldir.
CİLT BAKIM RUTİNİ: Cilt bakımını genellikle senede iki defa yaptırıyorum. Her gece yatmadan önce krem sürüyorum. Güneşle çok aram yoktur ancak güneş altında çok kalmam gereken durumlarda koruyucu sürüyorum.
SAÇ BAKIMI: Bu konuda kendimi şanslı buluyorum. Eşimden dolayı (Erdem Kıramer), salonda ne yapılması gerekiyorsa uyguluyorlar.
MAKYAJ: Hafif makyaj yapmayı tercih ediyorum ancak maskara sürmeden dışarı çıkmam. Özel gecelerde makyaj yaptırmayı tercih ediyorum, böylece göz makyajım çok daha belirgin oluyor. Simsiyah göz makyajı ve kırmızı ruju ise kendime yakıştırmıyorum.
BESLENME ALIŞKANLIKLARI: Sabahları müsli, öğle yemeklerinde sebze ya da çorba, yedi-sekiz senedir de akşam yemeklerinde et ya da balık yiyorum. Porsiyonları az tutuyorum ama sık sık yiyorum.

50'ler
Zuhal OLCAY

CİLT BAKIM RUTİNİ: Cilt bakımında en dikkat ettiğim rutinim temizlik ve 20 gün aralıklarla cilt bakımı yaptırmak.
SAÇ BAKIMI: Saç kesimi için Harvey Nichols Ata Kuaför'e giderim. Kuaförüme bakım uygulatırım ve işim dışında fön çektirmem.
MAKYAJ: Set ve sahne dışında hemen hemen hiç makyaj yapmıyorum. Cildim zaten yorgun oluyor. İşim sebebiyle hayatımda sürekli makyaj söz konusu olduğundan, açıkçası makyaj yapmaktan bıktım. Dolayısıyla makyajda da tercihim yalınlıktan yana. Sadece ruj ve güneş koruyucu krem kullanıyorum diyebilirim. Koyu renk rujlara karşı mesafeli duruyorum. Özel gecelerde buğulu göz makyajını çok seviyorum.
BESLENME ALIŞKANLIKLARI: Yaşam biçimi olarak benimsediğim bir beslenme planım var. Yaramaz şeyleri hayatımdan çıkarmaya ve bilinçli beslenmeye çalışıyorum. Şekerli ve yağlı yiyecekleri az tüketiyorum. Kızartma asla yemiyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her yaşın ayrı güzelliği var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz