Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seyircinin beğenisi zaten benim için ödül gibiydi

Giriş Tarihi: 24.6.2013

Üç önemli tiyatro ödülünü birden kazanan Pınar Çağlar Gençtürk: İzleyicinin beğenisi bile bana ödül gibi geldi

'Muhteşem Yüzyıl' dizisinde 'Sultan Süleyman'ın kardeşi 'Beyhan Sultan' karakteriyle dikkat çeken tiyatrocu Pınar Çağlar Gençtürk; bu sezon rol aldığı 'Disosya' ve 'Yalnızlar Kulübü' oyunlarıyla tiyatro ödüllerine damgasını vurdu. 13. Direklerarası Seyirci Ödülü'nde 'Küçük Salon Kadın Oyuncu'; Afife Tiyatro Ödülü'nde 'Yılın En Başarılı Komedi Yardımcı Kadın Oyuncusu' ve Sadri Alışık Tiyatro Ödülü'nde 'Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu' ödüllerini kazanan Gençtürk; tiyatro sevgisini anlattı:
Kadir Has Üniversitesi'nde yüksek lisansımı bitirdikten sonra tiyatro oyunlarında rol almaya başladım. Sahnede olmak bana çok keyif verdi. Çünkü orada bir sürü şey deneyebiliyorsunuz. İki oyunda da farklı karakterlerde rol aldım. 'Muhteşem Yüzyıl' da benim için güzel bir deneyimdi. Önümüzdeki yıllarda da umarım başarılı işlerde görev alırım.
Ben rol aldığım iki oyunun da beğenilme nedenini; oyunun ve oyunculukların samimi olmasına bağlıyorum.

HASİBE ÇOK İYİ BİRİ!

Afife Tiyatro Ödülü'nü alır almaz Hasibe'ye (Eren) koştum. Çevremde benim için gerçekten sevinen insanların olması güzel. Hasibe de onlardan biri. Gönlü ödülü benim almamdan yanaydı, biliyorum.
Bu yıl kazandığım ödüller benim için önemliydi; seçici kurulları da tiyatro konusunda bilgili insanlardan oluşuyordu. Gelen tepkiler ve seyircinin beğenisiyle zaten ödül almış gibi hissediyorum. Bir de üzerine ödül bana verilince çok mutlu oldum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyircinin beğenisi zaten benim için ödül gibiydi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz