Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lüks kadınlardan ilham aldı, sarayda sergiledi

Giriş Tarihi: 15.3.2014

Moda Haftası'nda, lüks kadınlardan aldığı ilhamla hazırladığı koleksiyonunu Fransız Sarayı'nda tanıtan Özgür Masur: Defileden önceki gece genelde kabus görürüm

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express, ikinci gününde moda dünyasının en çok ilgi çeken isimlerinden biri olan Özgür Masur'u ağırladı. Koleksiyonunu Antrepo 3 yerine Beyoğlu'ndaki Fransız Sarayı'nda sergilemeyi tercih eden 1979 doğumlu tasarımcıyı kuliste ziyaret ettik. Bize hem koleksiyonunu, hem de defile öncesi heyecanını anlattı:

120 KİŞİLİK DEV EKİP

Defileden bir gece önce Instagram'a "Neyse ki bu gece koleksiyonum sapasağlam duruyordu. Başına bir şey gelmedi. Defileden önceki gece kabusum olur" diye yazdım. Defile öncesi gergin olurum.
Defile öncesi her şeyin kusursuz olabilmesi için defile hazırlıklarına sabahtan başlıyoruz ve tüm hazırlıklarımız akşama kadar sürüyor.
Backstage'deki ambiyans her zamanki gibi heyecanlıydı.
Benim heyecanım bütün modellere yansıyor ve böylece modellerin de enerjisi çok yüksek oluyor.
Backstage'de 77 kişi çalıştı. Toplam ekibim 120 kişi.
Defilemin ilham kaynağı lüks kadınlar. Yani kendisini ifade etmeyi seven, anlatım dilini giyim tarzıyla ifade edebilen kadınlar benim defilemin ilham kaynağı oldular.
Koleksiyonumda lüks ve gücü birleştirdim. Kıyafetlerin dikim aşaması iki ay sürdü.
Koleksiyonumu daha güçlü göstereceğini ve koleksiyonum ile daha uyumlu olacağını düşündüğüm için Fransız Sarayı'nda defile yaptık.
Defile için sarayın giriş katını kullandık. Alana defile gününden bir gün önce giriş yaptık ve mekanı hazırladık. Defile sabahı da ses, ışıklar, sandalyeler, bütün üretimler ve brandingler kuruldu.
Defile başlamadan 10 dakika önce her şeyin hazır olmasını, son kontrol için her şeyi öncesinde görmek istiyorum.
Defileye çıkmadan önce muhakkak duamı okurum.

MAKYAJ ERKEN BAŞLIYOR
Masur, defilede tercih ettiği saç ve makyaj için şöyle konuştu: "Makyaj için back-stage'e giriş saatimiz 17.30. Makyaj ve saç, kıyafeti tamamlayan dokunuştur. Makyaj uygulamalarında Maybelline New York, saç için de L'Oréal Paris'in ombre saç boyası uygulamasını tercih ettik."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lüks kadınlardan ilham aldı, sarayda sergiledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz