X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Evleneceği kişi kadın değil erkek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Evleneceği kişi kadın değil erkek!

  • Giriş Tarihi: 12.12.2014
Evleneceği kişi kadın değil erkek!
Evleneceği kişi kadın değil erkek!

Diplomatik çevreler şokta! ABD İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter, bir Türk'le nikah masasına oturuyor. Konsolosun evleneceği kişi Ramadan Çaysever adlı bir Türk genci. Düğün, bu ay sonu eşcinsel evliliğe izin veren ABD Wisconsin'de

İstanbul gecelerinde şu sıralar en çok adından söz edilen kişi ABD İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter. Konsolosun konuşulma nedeni ise yapacağı evlilik. Ancak benim gibi siz de Hunter'ın kimle evleneceğini öğrenince çok şaşıracaksınız. Hunter, çok yakında bir Türk ile nikah masasına oturacak. Aslında şaşılacak olan durum; Hunter'ın bir Türk ile evlenecek olması değil, bir Türk erkekle evlenecek olması! Evet yanlış okumadınız; ABD İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter, hemcinsi Ramadan Çaysever adlı Türk ile bu ayın sonunda resmen evlenecek.

KIRIM KİLİSESİ'NDE TANIŞMIŞLAR
Hunter, Ramadan Çaysever ile geçen yıl Kırım Kilisesi'ndeki bir törende tanışmış. Çaysever, o tören sırasında mini bir konser veren koroda görevliymiş. Tanışmalarından kısa süre sonra sıra dışı ilişkileri başlamış. Hatta birkaç ay sonra Ramadan Çaysever, Hunter'ın Arnavutköy'deki rezidansına taşınmış. Hunter, ondan sonra da bütün davetlere Çaysever ile birlikte katılmaya başlamış. Katıldığı resmi davetlerde bile yanında Çaysever oluyormuş.

ABD DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI EVLİLİĞE ONAY VERDİ
Birkaç ay önce de Hunter, Çaysever'e evlenme teklifinde bulunmuş. "Evet" yanıtını alınca da, evlenmek istediğini, görevi nedeniyle bağlı olduğu ABD Dışişleri Bakanlığı'na bildirip onay istemiş. ABD Dışişleri Bakanlığı, Ramadan Çaysever hakkında güvenlik soruşturması yapmış ve Hunter'a evlenmelerinde bir sakınca olmadığını bildirip onay vermiş. Hunter, Çaysever ile evleneceğini Amerikalılar'ın 27 Kasım'da kutladığı Şükran Günü'nde dostlarıyla paylaşmış. Hunter, evinde verdiği Şükran Günü yemeğine çok yakın dostlarını davet etmiş ve yemekte Ramadan Çaysever ile evleneceklerini açıklamış.

NİKAH AMERİKA'DA, DÜĞÜN YEMEĞİ İSTANBUL'DA
Peki ABD İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter ile Türk genci Ramadan Çaysever nerede, ne zaman ve nasıl evlenecek? Onu da öğrendim; resmi evlilik, Hunter'ın memleketi olan ve ailesinin yaşadığı Appleton-Wisconsin'de gerçekleşecek. Çünkü Hunter'ın doğup büyüdüğü şehrin bulunduğu eyaletin yasaları, eşcinsel evliliklere izin veriyor. Çift, bu ayın 20'sinde evlilik için resmi işlemleri başlatmak üzere Wisconsin'e gidecekmiş. Orada resmen hayatlarını birleştirecek olan Hunter ile Çaysever, Noel ve yılbaşı tatilini de ABD'de geçirip Ocak ayının ilk haftası İstanbul'a dönecekmiş. İkili, düğün yemeklerini de İstanbul'da verecekmiş.

TÜRK VE ORTADOĞU TARİHİNE ÖZEL İLGİSİ VAR
Charles F. Hunter, 1990'dan bu yana mensubu olduğu ABD Dışişleri Bakanlığı'nda 'Kıdemli müşavir' unvanına sahip olan bir diplomat. Türkçe dil eğitiminin ardından, Eylül 2013'te ABD'nin İstanbul Başkonsolosu olarak Türkiye'deki görevine başladı. Hunter, yakın dönemde Irak'ta ABD'nin Bağdat Büyükelçiliği Basın ve Kültür Konsolosu (2011-12) ve Suriye Şam Büyükelçiliği Başmüsteşarı ve Maslahatgüzarı (2009-11) olarak görev yaptı. Hunter; Türkçe, Arapça ve Fransızca konuşuyor. Appleton-Wisconsin doğumlu olan Hunter, Lawrence Üniversitesi'nden (Fransızca) lisans derecesi ile Stanford Üniversitesi'nden master ve doktora (Fransızca ve Beşeri Bilimler) derecelerine sahip. Özel ilgi alanları arasında; müzik (özellikle acapella), okuma, yemek pişirme, mimari, Türk ve Ortadoğu tarihi bulunuyor.

kalan karakter 1000

Türk erkeği Türk erkeği

midem kalktı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 18.02.2016 13:05
Roza Kazakistan Roza Kazakistan

Türkün kiliside ne işi var?

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır12
cevapla 15.12.2014 11:09
Ela Ela

Ahlaksızlık Ahlaksızlık deyip durmayın! Asıl Ahlaksızlık yetişkin yaşa varmamış ?ocukla evlenmek.

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır6
cevapla 14.12.2014 12:21
Suskun Suskun

ahlaksızlığın asılı şudur budur olmaz kardeş. her ikisi de ahlaksızlık. buna ahlaksızlık diyenler sanki yetişkin yaşa varmamış çocukla evlenenlere ahlaksızlık demiyormuş gibi kendince yorum yapmışsın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır8
cevapla 24.06.2015 22:37
biri biri

umarım çok mutlu olurlar.
umarım bir gün hiç kimse (iki aklı başında ve kendi rızasıyla olduğu sürece) başkasının kimi sevdiğine kiminle evlendiğine karışmaz, karışamaz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet38
hayır20
cevapla 12.12.2014 13:59
zzzzzz zzzzzz

eminim bu mikropların hiçbiri Türk değildir. Türkiyede yaşayan herkes Türk mü

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır41
cevapla 12.12.2014 13:34
akıllı adam akıllı adam

zzzzzz sen kendine DNA testi mi yaptın?

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır7
cevapla 12.12.2014 17:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.