Esra Keskinol: Ben olmasam olmazdı

Giriş Tarihi: 30.3.2015 09:26 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 11:51
Esra Keskinol: Ben olmasam Serenay Sarıkaya olmazdı

Manken-oyuncu ’ya dava açan Antalya’daki ajansı Esline’nin sahibi Esra Keskinol, "Ben olmasam Serenay olmazdı" dedi.

Ünlü manken-oyuncu , ilk ajansı Antalya'daki Esline'nin sahibi eski mankenlerden Esra Keskinol ile mahkemelik oldu. Antalya'da mankenlik yaptığı dönemde sözleşme imzaladığı Esline Ajans'ın sahibi Esra Keskinol, Sarıkaya'ya, ajansı devre dışı bırakarak reklam ve dizi tekliflerini kabul ettiği gerekçesiyle sembolik olarak 3 bin 500 TL'lik tazminat davası açtı.

SERENAY SARIKAYA İLE ÇAĞATAY ULUSOY'UN AŞK OYUNU-TIKLAYIN

İstanbul'a taşınıp ünlü olduktan sonra sözleşme koşullarına uymadığını ve ajans komisyonlarını ödemediğini ileri sürdü. "Ticari bağlantılarımı, tecrübemi ve şahsi imkanlarımı Serenay için seferber ettim" diyen Keskinol, sözlerini şöyle sürdürdü:

SERENAY SARIKAYA FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

"2007 yılında sözleşmesini annesi ile birlikte imzaladı. O günden sonra bizzat kendim onu yetiştirdim, manken yaptım. Miss Europa Junior Güzellik Yarışması'na katılması için kendi bağlantılarımı devreye soktum. Oradan dereceyle döndü. Esline Ajans sayesinde ismini ve kendisini tanıdılar. Buraya geldiğinde mankenlik nedir bilmiyordu. Güzellik yarışmasına gönderdim, klip, dizi ve reklam filmlerinde oynamasını sağladım. Ben olmasam Serenay Sarıkaya diye birisi olmayacaktı."

SERENAY SARIKAYA'DAN OLAY POZ-TIKLAYIN

KOMİSYONLARI ÖDEMEDİ

Sarıkaya'nın sözleşme şartlarının hiçbirini yerine getirmediğini öne süren Keskinol şöyle konuştu:

"Dava, sözleşme şartlarını yerine getirmediği, kendi yaptığı işlerden ajansına ödemesi gereken yüzde 20'lik komisyonları ödemediği için açıldı. 2007 yılında imzalanan sözleşmenin süresi 5 yıldır. Sözleşme bozulmadığı takdirde aynı şartlar ile ikinci 5 yıla devreder. Sözleşmede yazanlar açık ve net ortada. Bu nedenle de kendisine dava açtım. Bu saatten sonra hakkımı mahkemede arayacağım. Burası bir ticarethane. Bana ödemesi gereken komisyonlar var."

Serenay Sarıkaya'nın halen ajansının sözleşmeli mankeni olduğunu kaydeden Esra Keskinol, avukatı Ayşegül Hanyanoğlu aracılığıyla oyuncuya İstanbul'da Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde dava açtığını ve hakkını sonuna kadar arayacağını sözlerine ekledi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Esra Keskinol: Ben olmasam Serenay Sarıkaya olmazdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz