’nun hapisle yargılandığı davada karar

Giriş Tarihi: 11.5.2016 10:16
İsmail Hacıoğlu’nun hapisle yargılandığı davada karar

Oyuncu ’nun rol aldığı dizisinin yapımcısı ’e “Kansız, hâlâ yapıyor” dediği gerekçesiyle 2 yıla kadar hapisle yargılandığı davada karar açıklandı. Mahkeme, suç unsuru oluşmadığı gerekçesiyle Hacıoğlu’na ceza verilmemesini kararlaştırdı.

Özkan İpek, Hacıoğlu'ndan şikayetçi oldu

Yaklaşık 3 yıl öncea rol aldığı dizide Fatih Sultan Mehmet'i oynayan ile , 15 bölümlük ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle yapım şirketinin sahibi 'e açtıkları alacak davasını kazanmıştı. Mahkeme kararına rağmen parasını alamadığını iddia eden Hacıoğlu, bir film galasında Özkan İpek ile karşılaşmıştı. Hacıoğlu iddiaya göre burada, Özkan İpek'e "Kansız. Utanmadan hala yapıyor" dedi. Bu sözlerin üzerine İpek, Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak Hacıoğlu'ndan şikayetçi oldu.

Hacıoğlu ceza almadı

Savcılık aşamasında ifadesi alınamayan Hacıoğlu hakkında "hakaret" suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İstanbul 21'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava, dünkü duruşmada karara bağlandı. Duruşmaya İpek ve Hacıoğlu katılmazken tarafları avukatları temsil etti. Mahkeme, hakaret suçu unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle 'na herhangi bir ceza verilmemesine hükmetti.

İSMAİL HACIOĞLU EVLENDİ

ARKADAŞINA GÖNDER
İsmail Hacıoğlu’nun hapisle yargılandığı davada karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz