'un mektupları 15 bin dolara satıldı

Giriş Tarihi: 30.6.2016 15:30
Audrey Hepburn'un mektupları 15 bin dolara satıldı

Hollywood'un efsanevi isimlerinden 'un mektupları, 'nin başkenti Londra'da düzenlenen açık artırmada 15 bin dolara alıcı buldu.

Bonhams Müzayede Evi, ünlü oyuncunun 1951-1960 yılları arasında akıl hocası ve dostu Sir Felix Aylmer'e gönderdiği 10 mektubu, adının açıklanmasını istemeyen bir koleksiyoncunun satın aldığını açıkladı.

Mektuplara 5 bin 500 dolar değer biçilmişti. Ünlü oyuncu, nişanlısı James Hanson'dan ayrıldıktan sonra yazdığı mektubunda yaşadığı üzüntü ve düş kırıklığını anlatıyor. Hepburn, oyunculuk kariyerinin başında tanıştığı Sir Aylmer'den diksiyon dersleri almıştı.

Hollandalı bir asilzade ile İngiliz bir bankacının kızı olarak 1929'da Belçika'da dünyaya gelen Hepburn, 2. Dünya Savaşı sırasında annesiyle Hollanda'ya göç etmişti. Savaşın ardından Londra'ya taşınan ve bale okuluna devam eden Hepburn, oyunculuk kariyerine 1951'de rol aldığı "Young Wives Tale" filmiyle başlamıştı.

Hepburn, 1952'de Gregory Peck ile baş rolü paylaştığı "Roman Holiday" filmiyle En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar'a layık görülmüştü.

"Sabrina", "War And Peace", "Funny Face", "Love in the Afternoon", "The Unforgiven", "My Fair Lady", "Breakfast at Tiffany's" ve "Wait Until Dark" gibi filmlerde rol alan Hepburn, 1993'te İsviçre'de 63 yaşındayken bağırsak kanserinden hayata veda etmişti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Audrey Hepburn'un mektupları 15 bin dolara satıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz