X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kahtalı: “Sivil Bir Anayasa Yapacağız”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kahtalı: “Sivil Bir Anayasa Yapacağız”

  • Giriş Tarihi: 27.4.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 14:22
KAHTALI: “SİVİL BİR ANAYASA YAPACAĞIZ”
Kahtalı: “Sivil Bir Anayasa Yapacağız”

AK Parti seçim çalışmaları kapsamında mahalle toplantılarına devam ediyor. AK Partililer son olarak TOKİ Yavuz Selim Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Burada konuşan AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, “Sizlerin desteğiyle ilk defa sivil bir anayasa yapmış olacağız” dedi.
Mahalle toplantısının açış konuşmasını yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Biz hiçbir zaman yapmayacağımız şeylerin sözünü vermeyiz. 2002’den beri yola çıkmış bu hareket, ülkeyi diğer ülkelerin hayal bile edemediği noktaya getirdi” diye konuştu.
Yavuz Selim Mahallesi’nde konuşan AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, “Recep Tayyip Erdoğan’la 12 yıllık bir süre içerisinde 9 seçimi birlikte geçirdik. Bunların üçü genel, üçü yerel, 2 referandum ve bir cumhurbaşkanlığı seçimiydi. Bunların tamamında Malatya halkı bizlere bir öncekinden daha fazla destek verdi. Bizlerde bu desteklerinden dolayı Malatyalıların yüzlerini hiçbir zaman yere baktırmadık, bundan sonra da baktırmayacağız. Hep darbelerin getirdiği anayasalarla yönetildik. Allah’ın izniyle ve sizlerin desteğiyle ilk defa sivil bir anayasa yapmış olacağız” diye konuştu.
AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Mustafa Şahin de, “Biz halkın diliyle konuşuyoruz. Siyaset zamanı farklı bir dil, oyu aldıktan sonra farklı bir dili hiçbir zaman kullanmadık. Tüm teşkilat olarak ortak dil kullanıyoruz. Ama diğer siyesi partilere bakıyorsunuz farklı bir dille konuşuyorlar. 1923’den 1950’ye kadar CHP iktidardaydı. CHP’ye oy verenlerin bile kabul etmediği bir anlayışla ülke idare etmeye çalıştılar. 1950’den sonra bunlara iktidar yüzü haram oldu, bundan sonra da haram olacak. Millete rağmen siyasetin yapılmayacağını bu sığ düşünceli insanların, Kılıçdaroğlu’nun, yerelde siyaset yapanların, tüm aday adaylarının bilmesi lazım. Milletin inancıyla, kültürel yapısıyla mücadele edeceğine dair ahlaksızca, fütursuzca, pervasızca laflar ediyorlar. Siz kimsiniz, bu ülkenin toprağını, havasını, suyunu teneffüs ettiyseniz, ecdadımızın kanlarıyla sulamış olduğu bu toprakların evladıysanız köklerinize dönmek zorundasınız” ifadelerini kullandı.