X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kaymakamlığın İftar Yemeğinde Hacivat Oyunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kaymakamlığın İftar Yemeğinde Hacivat Oyunu

  • Giriş Tarihi: 26.6.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 17:12
ÇOCUKLAR, İFTAR YEMEĞİNDEN SONRA HACİVAT VE KARAGÖZ OYUNUNU İZLEDİLER
Kaymakamlığın İftar Yemeğinde Hacivat Oyunu

’nın Doğanşehir İlçesinde Kaymakamlık tarafından ilçe genelinde verilen iftar yemeğinde Doğanşehir Kaymakamı Murat Irgatoğlu bir ilk gerçekleştirdi. Mahallelerde iftar yemeğinde çeşitli oyunlar sergilendi ve Hacivat Karagöz oyunu oynandı.
Doğanşehir ilçesine bağlı Elmalı ve Kadılı mahallesinde iftar programı düzenlendi. Programa katılan vatandaşlar, ilk kez iftardan sonra böyle etkinlikler düzenlendiğini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Çocuklar verilen iftar yemeğinden sonra ilk kez gördükleri manzara karşısında şaşırdılar ve ilk kez Hacivat Karagöz oyununu canlı izlediler.
Kaymakam Murat Irgatoğlu, “Doğanşehir’de ilk kez gördüğünüz Hacivat ile Karagöz oyunu bir ekip çalışmasıdır. Başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Caner Güler’e, Halk Eğitim Müdürümüz Salma Topal’a, proje de büyük katkıları olan Kazım Şakar’a, Halk Eğitim Müdürlüğü personeli Cengizhan Karaçoban’a teşekkür ediyorum. Allah nasip ederse Doğanşehir’de çok ilkler yapacağız” ifadelerini kullandı.
Kaymakam Murat Irgatoğlu’nun vatandaşlara şerbet dağıttığı programda tasavvuf müziği eşliğinde eğlenceli bir Ramazan programı gerçekleştirildi.