X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bayram Öncesi İş Yerlerine Sıkı Denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bayram Öncesi İş Yerlerine Sıkı Denetim

  • Giriş Tarihi: 9.7.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
FIRIN, PASTANE, GIDA ÜRETİMİ YAPAN İŞLETMELER DENETLENİYOR.
Bayram Öncesi İş Yerlerine Sıkı Denetim

Yeşilyurt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Veterinerlik Müdürlüğe bağlı ekipler, Ramazan Bayramı öncesi, fırın, pastane ve gıda ürün imalatı satışının yapıldığı işletmelerdeki denetim çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşların sağlıklı ve hijyenik ürünler alması için fırın ve pastanelerdeki denetimlerini yoğunlaştıran Yeşilyurt Belediyesine bağlı ekipler, denetimlerde imalathanelerin, daha sağlıklı hizmet vermeleri için kontrollerini arttırıyor. İş yerlerinin önce ruhsat açısından yasallığı, ardından imalat ve personelin sağlık koşullarına uyup uymadıkları, imalat yapılan yerlerin fiziki durum ve teknik donanımları ve imalat için gerekli olan malzemelerin depolandığı alanlar kontrollerden geçiriliyor. İş yerlerinin genel temizliği, sağlık kurallarına uygunluğu, personelin kişisel bakımı ve iş elbiselerinin uygunluğunun yanı sıra, işletmeye ait yerin sağlık ve üretim standartlara uyumluluk düzeyini kontrol eden Zabıta ve Veterinerlik Müdürlüğüne bağlı ekipler, yaptıkları denetimlerde eksik görülen noktaların düzeltilmesi için gereken uyarılarda bulunuyor.
Yapılan denetimlerde gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen iş yerleri ve imalathanelerle ilgili gereken uyarılar yapılırken, uyarıları yerine getirmeyenler için cezai işlem uygulanıyor.