X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başhekimden Rahatlatan MERS Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başhekimden Rahatlatan MERS Açıklaması

  • Giriş Tarihi: 19.2.2015 15:28
DEMİRCİ DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ OP. DR. FERHAT AVCI, UMRE DÖNÜŞÜ DEMİRCİ’YE GELEN HASTALARDA HERHANGİ BİR HASTALIĞA VE MERS VİRÜSÜNE RASTLANMADIĞINI BİLDİRDİ.
Başhekimden Rahatlatan MERS Açıklaması

Demirci Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ferhat Avcı, umre dönüşü Demirci’ye gelen hastalarda herhangi bir hastalığa ve MERS virüsüne rastlanmadığını bildirdi.
Başhekim Ferhat Avcı yaptığı açıklamada, geçtiğimiz hafta sonunda acil kliniğine çeşitli üst solunum yolları ve benzeri rahatsızlıklarla gelen 28 hastanın genel sağlık durumlarının iyi olduğunu kaydetti.
Avcı, “Gribal enfeksiyon şikayetiyle hastanemize başvuran hastalarımız gerekli şekilde değerlendirilmiş ve ilk defa 2012 yılında Suudi Arabistan’da görülen MERS Virüsü şüphesiyle ilgili olarak hastalarımız takibe alınmıştır. Hastalarımızdan alınan örnekler Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğimiz, Halk Sağlığı Müdürlüğünün, İlçe Toplum Sağlığı Merkezimizin ve hastane yönetimimizin sıkı ve özverili çalışmasıyla Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezinde tahlil edilmiş, sonuçlarının negatif (temiz) çıktığı saptanmıştır. Tahlil sonuçlarına göre, insan hayatını tehdit edecek bir durum söz konusu değildir. Halkımızın hastanemizden alacakları sağlık hizmetlerinde kaygı duymalarını gerektirecek bir durumun söz konusu olmadığını açıklıkla ifade ederim.” dedi.