X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Manisa’da Altı STK’ya ‘Paralel Yapı’ Operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da Altı STK’ya ‘Paralel Yapı’ Operasyonu

  • Giriş Tarihi: 5.5.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 12:09
MANİSA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN PARALEL YAPIYLA BAĞLANTILI OLDUKLARI ÖNE SÜRÜLEN YUNUSEMRE VE ŞEHZADELER İLÇESİNDEKİ 6 STK’YA SABAH SAATLERİNDE OPERASYON DÜZENLENDİ. MANİSA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN BU SABAH YAPILAN OPERASYONLA MANİSA’DA ‘MAK
Manisa’da Altı STK’ya ‘Paralel Yapı’ Operasyonu

Emniyet Müdürlüğü tarafından paralel yapıyla bağlantılı oldukları öne sürülen Yunusemre ve Şehzadeler ilçesindeki 6 STK’ya sabah saatlerinde operasyon düzenlendi. Manisa Emniyet Müdürlüğü tarafından bu sabah yapılan operasyonla Manisa’da ‘Makul şüphe’ yasası ile arama yapılan STK sayısı 11’e çıktı.
Manisa Emniyet Müdürlüğü tarafından bu sabah eş zamanlı olarak 6 sivil toplum kuruluşuna operasyon düzenlendi. Anayasal düzeni bozmaya yönelik faaliyetler kapsamında arama yapılan derneklerin başında Kimse Yok Mu Derneği Manisa Şubesi, Sağlık ve Eğitim Derneği, Moris Şinasi Milletlerarası Çocuk Sağlığı Derneği, Manisa Halk Eğitim ve Öğretim Sağlık ve Sosyal Yardım Derneği, Havacılık Topluluğu Spor Kulübü Derneği, Feza Eğitim ve Kültür Vakfı yer aldı.
Derneklerin giriş kapısında çok sayıda Çevik Kuvvet ekibi beklerken, aramalar KOM şube müdürlüğü tarafından yapılıyor. Derneklerdeki bilgisayar kayıtları polisler tarafından kopyalanırken, aramalar sürüyor.
Manisa’da, geçen hafta Yunus Emre ve Şehzadeler ilçelerinde, Manisa Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD), Aktif Eğitimciler Derneği, Milenyum Memurlar Derneği, Eğitim Gönüllüleri Derneği ve Manisa Çalışanlar Derneğine ait beş adrese operasyon gerçekleştirilmişti.