X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Özdağ’dan 19 Mayıs Kutlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Özdağ’dan 19 Mayıs Kutlaması

  • Giriş Tarihi: 18.5.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 19.5.2015 01:11
AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLİ SELÇUK ÖZDAĞ, “ATATÜRK'ÜN EKONOMİDE, KÜLTÜRDE HER ALANDA BAŞLATTIĞI BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİNİ BUGÜN AK PARTİ AŞKLA VE ŞEVKLE YAPMAYA DEVAM EDİYOR.” DEDİ.
Özdağ’dan 19 Mayıs Kutlaması

AK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ, “Atatürk’ün ekonomide, kültürde her alanda başlattığı bağımsızlık mücadelesini bugün AK Parti aşkla ve şevkle yapmaya devam ediyor.” dedi.
AK Partili Selçuk Özdağ, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. 19 Mayıs 1919 tarihinin Türk tarihinde çok önemli bir gün olduğunu kaydeden Özdağ, mesajında şu ifadelere yer verdi:“Bir millet ancak aydınlarıyla, askerleriyle, vatandaşıyla, çoluğu ve çocuğuyla birlikte olabilirlerse bir şeyleri başarabilirdi ve başardılar. O gün başlatılan ekonomi, kültür, demokrasi mücadelesi ve cumhuriyeti yaşatma mücadelesi bugün aynı şekilde devam ediyor.”
Kurtuluş Savaşı’nın yaşandığı 1921 yılında İstiklal nedeniyle bir anayasa yapıldığını, bunun da o günün şartlarında sivil bir anayasa olduğunu belirten Özdağ, "O günden bu güne kadar hiçbir zaman siviller bir anayasa yapamadı. İlk defa inşallah 7 Haziran 2015 genel seçimlerinden sonra İstikbal anayasasını da biz yapacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ekonomide, kültürde her alanda başlattığı bağımsızlık mücadelesini bugün AK Parti aşkla ve şevkle yapmaya devam ediyor." ifadelerini kullandı.