X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Alaşehir’de Dilencilere Geçit Yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Alaşehir’de Dilencilere Geçit Yok

  • Giriş Tarihi: 16.7.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
ALAŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ İLÇE GENELİNDE DİLENCİLERE YÖNELİK DENETİMLERİNİ ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR
Alaşehir’de Dilencilere Geçit Yok

Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı öncesi ilçe genelinde dilencilere yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, sokak ve caddelerde vatandaşların manevi duygularını sömürerek, para toplayan dilencilere göz açtırmıyor. Ramazan Bayramı öncesi halkın huzur ve güvenliği açısından çalışmalarını sürdüren ekipler, dilencileri tek tek toplayarak istismara engel oluyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Zabıta Müdürü Erol Kaçar, “Kendilerini acındırarak kolay yoldan para kazanmayı meslek edinen dilencilere karşı mücadele ediyoruz. Cami önlerinde ve kabristanlarda ‘Kuran-i Kerim okuyoruz’ diye ne olduğu belirsiz okuma yapan yalancı hocalara ve yürüyüş yolu ile kalabalık caddelerde, park gibi alanlarda vatandaşları rahatsız eden dilencilik yapan kişilere anında müdahale ederek engel oluyoruz. Vatandaşlarımızın iş yerlerinde, cami önlerinde, dilenerek para toplayanları zabıta ekiplerine haber vermeleri yeterli olacaktır" dedi.