X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yağmura Rağmen Mezarlıklara Koştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yağmura Rağmen Mezarlıklara Koştular

  • Giriş Tarihi: 23.9.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 23.9.2015 12:25
KURBAN BAYRAMI’NIN ARİFE GÜNÜNDE MANİSA’DAKİ MEZARLIKLAR SAĞANAK YAĞMURA RAĞMEN YAKINLARINI ZİYARET EDENLERLE DOLDU TAŞTI. HER BAYRAM ÖNCESİ OLDUĞU GİBİ MANİSALILAR YAKINLARININ MEZARLARINA MERSİN OTU VE ÇİÇEKLERLE GİTTİLER.
Yağmura Rağmen Mezarlıklara Koştular

Arife günü ’daki mezarlıklar sağanak yağmura rağmen yakınlarını ziyaret edenlerle doldu taştı. Her bayram öncesi olduğu gibi Manisalılar yakınlarının mezarlarına mersin otu ve çiçeklerle gitti.
Manisa’nın Çatal mezarlığı önünde mersin otu ve çiçek satan Yaşar Dikmen, 5 yıldır bu işi yaptığını belirterek, “Bugün işlerimiz diğer günlere göre daha iyi. Manisalılar en çok mersin otunu alıyor. Mersin otu yapraklarını dökmez. Hep yeşil kalır, kurtlanma yapmaz. Kuru üzümün içine koy kuru üzüm kurtlanmaz derler. Nohutun, fasulyenin içine de ufalayıp koysan kurtlanma yapmazmış. Bu yüzden tercih ediliyor” dedi.
Yakınlarının mezarını ziyarete gelen Selvide Gül isimli vatandaş, her cuma yakınlarını ziyaret için mezarlığa geldiğini bayram arefelerinde de ziyaretlerini aksatmadığını söyledi. Kurban bayramının şehitler olmadan herkese hayırlar getirmesini dileyen Gül, tüm vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi temennisinde bulundu.