X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ay-yıldız Çalışması Işıl Işıl Parladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ay-yıldız Çalışması Işıl Işıl Parladı

  • Giriş Tarihi: 19.10.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 19.10.2015 10:34
TURGUTLU BELEDİYESİ TARAFINDAN ŞEHİTLİKTE GERÇEKLEŞTİRİLEN DEV BOYUTLARDAKİ AY-YILDIZ ÇALIŞMASININ AYDINLATMALARI DA TAMAMLANDI. GECELERİ DE GÖRÜNÜR KILINAN ESER, KIRMIZI-BEYAZ RENKLERDE IŞIL IŞIL PARLADI.
Ay-yıldız Çalışması Işıl Işıl Parladı

Turgutlu Belediyesi tarafından şehitlikte gerçekleştirilen dev boyutlardaki Ay-Yıldız çalışmasının aydınlatmaları da tamamlandı. Geceleri de görünür kılınan eser, kırmızı-beyaz renklerde ışıl ışıl parladı.
Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçe Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla ortaya çıkan dev boyuttaki Ay-Yıldız çalışması aydınlatmalarıyla birlikte tamamlandı. Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nin talebi doğrultusunda gerçekleştirilen çalışma şehitlikte ışıl ışıl parladı. Şehitlerin maneviyatına uygun bir çalışmayı hayata geçirmelerinden dolayı başta Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin olmak üzere tüm ekibe teşekkür eden dernek başkanı Turgut Gürkaş, ay-yıldız çalışmasının Turgutlu’ya hayırlı olmasını diledi.
GÖRKEMİNİ ORTAYA ÇIKARDIK
Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de aydınlatmanın ay-yıldız çalışmasını geceleri de görünür kılacağını belirterek, “Biliyoruz ki şehitlerimiz anısına ne yapsak ve ne söylesek haklarını helal etme noktasında eksik kalacağız. Ancak bizler, rengini şehitlerimizin kanından alan bu bayrak adına canlarını veren şehitlerimizi asla unutmayacak, unutturmayacağız. Böylesi kalıcı bir eseri ilçemize kazandırarak, bir nebze olsun milli ve manevi değerlerimize katkı sunduysak ne mutlu bizlere. Onları dualarımızla anıyoruz. Burada yaptığımız çalışmayı da onlara atfederek burada yükselttik. Şanlı Türk Bayrağımız’ın Ay-Yıldızı güzel bir çalışmayla ortaya çıktı. Aydınlatmalarıyla birlikte çalışmamız tamamlandı. Bu vesileyle ebedi istirahatgahındaki aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.