X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Görme engellilerin sinema keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Görme engellilerin sinema keyfi

  • Giriş Tarihi: 22.2.2013 17:42

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Sakarya Üniversitesi Sinema Topluluğu'nun ortaklaşa gerçekleştirdiği 'Bir Engelde Sen Kaldır; Engelsiz Sinema' programı kapsamında, 'Selvi Boylum Al Yazmalım' filmi gösterildi.

Görme engelliler için film sahneleri tek tek anlatılırken, oyuncuların mimikleri de seslendirmeye d'hil edilerek görme engellilerin filmi yaşamaları sağlandı.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Sakarya Üniversitesi Sinema Topluluğu, 'Bir Engelde Sen Kaldır; Engelsiz Sinema' programı gerçekleştirdi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, 'Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak farklı alanlarda çok çeşitli çalışmalar yürütmeye devam ediyoruz. Bu çalışmalar kapsamında 'Engelsiz Sinema' projesini gerçekleştiriyoruz. Bugün de 'Selvi Boylum Al Yazmalım' filmini engelli vatandaşlarımızla birlikte izliyoruz. Tüm katılımcılara çok teşekkür ediyorum' ifadelerini kullandı.

Salonda bulunan vatandaşlar film gösterimi başlarken, üzerinde 'Hayatı paylaşmaya engel yok' yazan göz bandajlarını takarak özel olarak hazırlanan 'Selvi Boylum Al Yazmalım' filmini izledi. Film sahneleri tek tek anlatılıp, filmdeki diyalogların haricindeki yaşanan sahneler de bu seslendirmeye d'hil edilerek görme engellilerin filmi yaşamaları sağlandı. Gerçekleştirilen programdan çok memnun kalan engelli vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi'ne ve Sakarya Üniversitesi Sinema Topluluğu öğrencilerine teşekkür etti.