X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Uludağ'da günübirlikçilerin sıcak su sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Uludağ'da günübirlikçilerin sıcak su sevinci

  • Giriş Tarihi: 28.1.2014 12:20

Uludağ'da, sular donduğu için günübirlik ziyaretçilerin karlar üzerinde abdest almak zorunda kaldığı camiye sıcak su bağlandı. Soğukta sıcak su ile abdest alan ziyaretçiler, yetkililere teşekkür etti.

Cihan Haber Ajansı'nın, 'Yıllardır tedbir alınmadı, Uludağ'da karla abdeste devam' başlığıyla duyurduğu sıkıntı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar II. Bölge Müdürlüğü tarafından çözüldü.

ABDESTHANEYE ŞOFBEN BAĞLANDI

Özellikle kayak sezonunun başladığı kış döneminde günübirlik kullanım için yoğun ziyaretçi alan Uludağ Oteller Bölgesi'nde bulunan Hacı Mehmet Yazıcı Camii'nde yapılan çalışmalar neticesinde, tuvaletler ve abdesthane yenilendi. Kurulan şofbenle, günün her saatinde sıcak su imkanı ziyaretçilere sunuldu.
Caminin giriş kısmında yer alan tuvaletler ve abdesthane girişi, yan tarafına alındı. Her yönden rahatlıkla görülebilecek yönlendirme tabelaları yerleştirildi. Tuvaletlerin temizliği ise düzenli olarak yapılmak üzere Milli Park personeline verildi.

ZİYARETÇİLER MEMNUN

Sıcak su ile abdest almanın rahatlığını yaşayan tatilciler, 'Bu hizmeti çok iyi yapmışlar. Bu soğukta sıcak su ile abdest almak çok iyi oluyor. Ben Uludağ'a yeni geldim. Ama duyduğuma göre önceden insanlar kar üstünde abdest alıyorlarmış, eziyet çekiyorlarmış gerçekten. Şimdi bu hizmet çok güzel bir hizmet, teşekkür ediyoruz bunu yapanlara.'