X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bursaspor için tarihi tören
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bursaspor için tarihi tören

  • Giriş Tarihi: 15.2.2015
Bursaspor için tarihi tören
Bursaspor için tarihi tören

Bursa'da tamamlanmak üzere olan 'Timsah' modelli yeni stadyumun Bursaspor Kulübü'ne devir teslimi atılan imzalarla gerçekleşti

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 45 bin kişilik yeni stadyumu Bursaspor'a devreden imzaları törenle attı. Heykel'deki Tarihi Belediye Binası'nda gerçekleştirilen devir teslim törenine, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve Bursaspor Kulübü yöneticileri katıldı. Büyükşehir Belediyesi'nin, Bursaspor için büyük bir şans olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Recep Altepe, "Bursa, tarihi bir gün yaşıyor. Bursaspor şampiyon olursa Bursa da şampiyon şehir olarak dünyada duyulur" dedi.

KULÜP İÇİN DÖNÜM NOKTASI OLACAK

Bursaspor'un Bursa'nın desteğiyle dünyada konuşulacağını ifade eden Başkan Altepe, "Bizler inandık, Bursaspor şampiyonluğu yaşadı. Bundan sonra da daha güzel başarılar yaşayacağız" diye konuştu. Başkan Altepe, stadyumun açılışında dünya çapında organizasyon yapılacağını ve konunun Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşüldüğünü söyledi. Açılışta organizasyonun Büyükşehir Belediyesi'ne ait olacağını kaydeden Başkan Altepe, "Açılışa dünya çapında bir kulüp gelecek. Şu anda Barcelona gözüküyor. Açılış Türkiye ve dünyada ses getirecek. Büyükşehir Belediyesi olarak bunları Bursaspor'a hediye edeceğiz" dedi.