X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Müzikle yeniden doğdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

le yeniden doğdu

  • Giriş Tarihi: 19.6.2016
Müzikle yeniden doğdu
Müzikle yeniden doğdu

Down Sendromlu 19 yaşındaki Serkan Şahin’in hayatı le tanışınca değişti. Müzik Akademisi Serkan’a umut oldu

'da Sevilay ve Şenol Şahin çiftinin 19 yıl önce Down Sendromlu olarak dünyaya gelen oğlu Serkan Şahin, aynı zamanda işitme engelliydi. Bu yüzden okula bile gidemeyen Serkan'ın in hayatı, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ile tanışması sayesinde değişti.

ZİYARETİNE GİTTİ
Yıldırım Belediyesi saha ekiplerinin mahalle ziyaretleri sırasında tanıştığı Serkan Şahin'in yaşadığı dram, Başkan Edebali'ye iletildi. Edebali 19 yaşındaki gencini durumunu öğrenir öğrenmez Şahin ailesini ziyaret etti. Serkan Şahin, Başkan Edebali'nin yönlendirmesi ve desteği ile Serkan alanında Türkiye'de tek olan Akademisi'nde sanat eğitimine başladı. Ritim ve vurmalı çalgılar eğitimi alan Serkan, haftanın iki günü gittiği akademide artık hem enstrüman çalıyor hem de arkadaşları ile bir araya gelerek sosyalleşiyor. Aldığı müzik eğitimi sayesinde Serkan'ın kişisel gelişiminde gözle görülür farklılıklar olduğunu belirten annesi Sevilay Şahin, "Müzik Akademisi'ne başladıktan sonra Serkan'ın agresifliği önemli ölçüde azaldı. Hayatı tamamen değişti. Daha sakin, daha uyumlu oldu. Onun mutluluğunu gözlerinden fark ediyoruz. Serkan Müzik Akademisi'ndeki derslerine büyük bir sevinçle gidiyor. Bir annenin çocuğunun mutluluğunu görmekten daha büyük bir beklentisi yoktur. Bu konuda bize yardımcı olan çocuğumuzun mutlu etmek için kendi çocuğu gibi ilgilenen Başkan Edebali'ye çok teşekkür ederiz" dedi. Başkanı Edebali "İlçemiz nüfusunun yüzde 13'lük kısmını engelli vatandaşlarımız oluşturuyor. Serkan bunlardan sadece bir tanesi. Ama onun hayata tutunma azmi tüm kardeşlerimizde örnek olmalı. Biz sadece ona bir yol gösterdik, gerisini o azmi ve hırsı ile başardı" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.