X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yarışmada ihanete çok ağır tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yarışmada ihanete çok ağır tepki

  • Giriş Tarihi: 22.2.2013 13:41 Güncelleme Tarihi: 22.2.2013 13:57

adlı yarışmada finale sadece iki soru kala ortağı tarafından yarı yolda bırakılan , genç yarışmacıya Goethe’nin Faust'unu tavsiye ederek çok sert bir yanıt verdi.

Tamer Karadağlı'nın sunduğu' ' adlı yarışmanın dün gece yayınlanan bölümünde turist rehberi 'la öğrenci Ahmet Mustafa Gökalp'in ortaklığına sahne olan programda, finale sadece 2 soru kala gerçekleştirilen yüzleşme sonunda, Mustafa Gökalp ortağı Esmeray Akar'ı yarı yolda bıraktı.

İŞTE O ANLARPrograma özellikle Turist Rehberi olan Esmeray Akar'ın, Tamer Karadağlı ile ilgili anısı damga vurdu. Birkaç yıl önce Efes'te Alman turistleri gezdirdiğini ve bu sırada turistlerin kendisine şaşkınlık içerisinde bir soru sorduğunu ifade etti. Esmeray Akar; " Turistler; " Şu etrafında onlarca insana tek başına hitap eden Kayzer ( Kral ) gibi adam da kim? " şeklinde bir soru sordular ve ben o kişiye dönüp baktığımda, O'nun Tamer Karadağlı yani siz olduğunuzu fark ettim." dedi. Karadağlı ise bu olaya uzun süre gülerek memnuniyetini ifade etti.

İkili henüz 4. soruda 2. hatalarını yapmalarına rağmen, 13. soruda gerçekleştirilen yüzleşmeye kadar gitmeyi başardılar. 87.500 TL'de yüzleşmeye gidilirken, Esmeray Akar; kesinlikle ortağına güvendiğini ve bazı bölümlerde ortağına ihanet eden yarışmacıları izlediğinde, onları anlayamadığını söyledi. Mustafa Gökalp de ortağına güvendiğini ve sonuna kadar gitmeyi hedeflediğini belirtmesine rağmen 75.000 TL'ye gelindiğinde butona bastı.

İhaneti kabullenemeyen Esmeray Akar, ortağına Goethe'nin Faust adlı romanını tavsiye etti ve sözlerini şöyle sürdürdü: "O kitapta, ruhunu şeytana satan, çok paralı ve başarılı olmak isteyen bir 'insancığın' hikayesi anlatılıyor. Bu yarışma insanın kendisiyle mücadelesidir." diyerek ortağına seslendi.

Ortağını yarı yolda bırakan Mustafa Gökalp ise fazla bir şey söylemek istemediğini ve 75.000 TL'nin etkisinde kalarak butona bastığını ifade etti.

Böylece Ahmet Mustafa Gökalp yarışmadan 75.000 TL ile ayrılırken Esmeray Akar tek kuruş dahi kazanamadan ayrıldı.

kalan karakter 1000

Aytac Aytac

Ya oldugun gibi gorun,
yada gorundugun gibi ol.mevlana baska soze gerek yok.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 22.02.2013 23:54
a.rasim a.rasim

75 bini paylaşın o zaman kardeşim bencillik yapmayın

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 22.02.2013 22:46
by osman by osman

bu yarışmanın formatı belli, şimdiye kadar herkes partnerine güvendiğini , sonuna kadar gitmek istediğini söyleyerek o butona bastı. buna bu kadar şaşırılmaz. yarışmacı format ve kurallar dışına çıkmamışken, bu şekilde eleştirilemez. yarışmanın acımasız olduğu muhakkak ama oraya katılıyorsanız buna hazır olacaksınız. 2 yarışmacı da elleri boş olarak gidebilirdi. son 2 soruda kolay sorular bile zorlayabilir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet23
hayır44
cevapla 22.02.2013 15:49
cumali cumali

arkadaşlar katılan insanların çoğu oyuncu yapmacık erkek deseniz erkek gibi değil haraktetleri görmedinizmi adam demeyen utandığım insancıltaki hareketlere ne kadar saçma davranıyor insanın vicdanı nasıl el verir türk milleti ne kadar değişti bunlar bizim kültürümüze yabancıda olsa insanların davranışı din ırk millet farketmiyor para tüm dünyanın ortak lisanı ve dostu şeytansa herkes içinde bir şeytan var

Aynı Görüşte misiniz?
evet87
hayır4
cevapla 22.02.2013 15:44
şehnaz şehnaz

Bence bu yarışma bizim ülkemize de kültrümüze de yabancı. bizim insanımızın kafasını da vijdanını da allak bullak eden bir durum. bu şekilde para alanların da bu paradan hayır görmeyecekleri muhakkak! bu şekilde para alma yoluna gidenleri de bu yarışmanın yayınlanmasını da kınıyorum!

Aynı Görüşte misiniz?
evet243
hayır14
cevapla 22.02.2013 15:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.