X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER "Erdoğan düşmanlığı gözünü karartmış"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

"Erdoğan düşmanlığı gözünü karartmış"

  • Giriş Tarihi: 17.2.2015 23:01 Güncelleme Tarihi: 18.2.2015 00:02
"Erdoğan düşmanlığı gözünü karartmış"
Erdoğan düşmanlığı gözünü karartmış

CNN TÜRK'te Şirin Payzın'ın sunduğu "Ne Oluyor?" programına konuk olan gazeteci-yazar İsmail Saymaz, gazeteci Elif Çakır ve gazeteci İrfan Aktan arasında sert tartışma yaşandı. Cumhurbaşkanı'na hakaret etmenin düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğini söyleyen Elif Çakır sosyal medyada linç kampanyasına maruz bırakıldı.

Elif Çakır İrfan Aktan'ın iddialarına cevap olarak konunun Tayyip Erdoğan üzerinden değil Cumhurbaşkanlığı makamı üzerinden tartışılması gerektiğini söyledi.

CEZA YASADA VAR


Anayasanın 299. maddesinin Cumhurbaşkanına hakareti 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırdığını belirten Çakır "seversiniz sevmezsiniz ama Türkiye'de bir "Erdoğan fobisi oluşmuş durumda" dedi.

KILIÇDAROĞLU OLSAYDI...


Çakır, "Erdoğan değil de Kılıçdaroğlu olmuş olsaydı bu yasağı konuşmuş olacaktınız. Erdoğan olduğu zaman "Erdoğan tartışılmıyor" şeklinde konuyu başka bir noktaya çekiliyor." şeklinde konuştu

LİNÇ KAMPANYASI YAPILDI


CNN Türk'te bu tartışmalar yaşanırken sosyal medyada Elif Çakır'a yönelik bir linç kampanyası başlatıldı. Cumhurbaşkanı'na hakaret etmenin düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilmemesi gerektiğini söyleyen Elif Çakır Twitter üzerinden sistemli bir şekilde hakaret kampanyasına maruz bırakıldı.

kalan karakter 1000

m c m c

sakalli saygili ol istemiyorsan cek git turkiye den o kadar basit

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.02.2015 22:11
eses eses

cumhuru halk seçmiştir.kişiler gelip geçicidir makamlar kalıcıdır.bugun o makama saygı duyulması gerekiyorsa duyulacaktır.yarın da duyulacaktır.o makama asker birilerini darbe yapıp getirseydi.bugun hakaret ettiğiniz gibi hakaret edemeyecek bırakın hakareti TV de bile konuşamayacaktınız.İşte bizim demokrasimiz ilerliyor.ama beyaz türkler ve doğan gurubu gazete ve TV çalışanları ilerlememek için elinden geleni yapıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır2
cevapla 18.02.2015 01:10
mstfb07 mstfb07

devlete saygı duymak zorundasın hemde tıpış tıpış bunu yapmazsan o devlet de o devletin sahibi olan milletde sana haddini bildirir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır4
cevapla 18.02.2015 00:50
Atilla Oran Atilla Oran

Kendisine oy vermeyenler içinde Erdoğan fobisi değil ama Erdoğan nefreti ortaya çıktı.. Hiçbir konuda zorla, zorlamayla güzellik olmuyor.. Nefret duygusuna yol veren her kimse küllahını önüne koyup düşünmek zorunda.. İşte onun içindir ki her kesimin, hatta muhaliflerinin bile asgari düzeyde saygısını kazanmış bir ismin Cumhurbaşkanı seçilmesi gerekiyordu.. Her zeminde ulusal birliği ve dayanışmayı temsil etmesi gereken bir Cumhurbaşkanı onun için Erdoğan olmamalıydı.. Halkın yarısının nefret ettiği bir ismin her kesimden saygı görme konusunda büyük müşkülat yaşayacağı aşikardı..

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır19
cevapla 18.02.2015 00:34
asgariman asgariman

ne diyorsun sen birader R.T.Erdoğan CUMHURBAŞKANI olmayıpta memlekette adam kalmamış gibi muhalefet partilerinin biraraya gelip hiç bir masraftan kaçınmayıp taaa yurtdışından getirttikleri ekmelettin mi olacaktı o mu ulusal birliği ve dayanışmayı temsil edecekti ...haddi ordan sende...

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır2
cevapla 18.02.2015 01:15
eses eses

cumhurbaşkanını halk seçti unutmayın.onun için sayğı duymak zorundasınız.asker seçseydı.bu kadar tartışmaya cesaret edemezdiniz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır6
cevapla 18.02.2015 01:06
ramazan kurtoğlu ramazan kurtoğlu

CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMI DEVLETİN YANİ TÜRK MİLLETİNİN EN TEPE NOKTASIDIR , VE O MAKAMDA İSTER SEVDİĞİN İSTER SEVMEDİĞİN BİRİ OLSUN SONUÇTA HALKIN SEÇTİĞİ BİRİ VAR VE SEN SEVMESENDE SAYGI GÖSTERMEK ZORUNDASIN , EĞER EDEPLİ VE SAYGILI OLMAZSDAN KANUN GEREĞİ KİŞİYE YAPILDIĞI İÇİN DEĞİL MAKAMA KARŞI YAPILDIĞI İÇİN YASAL CEZAYA HAZIRLIKLI OL .

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır3
cevapla 18.02.2015 00:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.