X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Emekli Memur Sen Eskişehir şubesi kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Emekli Memur Sen Eskişehir şubesi kuruldu

  • Giriş Tarihi: 20.9.2013 15:47

Eskişehir'de, Emekli Memur-Sen Şubesi, Süleyman Çayırlı'nın başkanlığında kuruldu.

Sendikada bir açıklama yapan Şube Başkanı Süleyman Çayırlı, tecrübe ve birikimlerini toplumun istifadesine sunamadıklarını, bunun da en büyük nedeninin birlik ve beraberliği sağlayamamış olmalarından kaynaklandığını belirtti. Emekliler olarak bu nedeni artık ortadan kaldırdıklarını söyleyen Çayırlı "Memur Sen Konfederasyonu'na bağlı Emekli Memur Sen'i Eskişehir'de kurduğumuzu kamuoyuna ilan ediyoruz. Kamunun bütün iş ve hizmet kollarından emekli olan kardeşlerimizi emeklilerin sesini duyurmak için bu birlik ve beraberliğe, yani Emekli Memur Sen'e katılmaya davet ediyoruz' dedi.

EMEKLİLERİN SORUNLARI HEP ÖTELENDİ
Uzun yıllar kamuda çalıştıktan sonra emekli olan vatandaşların ekonomik ve sosyal açıdan durumlarının herkesim ve herkesin malumu olduğunu kaydeden Çayırlı şunları söyledi.

'Çünkü bizler de bu toplum içinde yaşıyoruz ve babayız, anneyiz, dedeyiz. 1,5 Milyona yaklaşan geniş bir kitlemiz olmasına rağmen, yaşadığımız sorunların çözümü için atılması gereken adımlarda hep geride bırakıldık, ötelendik. Emekliler olarak bu durumu haketmediğimizi düşünüyoruz. Emeklilerimizin kamuda çalışarak edindikleri tecrübeden yeteri kadar yararlanılmadığını ve bu tecrübenin de heba olduğunu düşünmekteyiz. Bizim de söyleyecek sözümüz var. Bu nedenle sesimizi değil sözümüzü yükseltip emekliler olarak bu tecrübeyi artık kamuoyunun ve sivil toplumun istifadesine sunmayı istiyoruz.'

Sendikanın kurucu üyeliklerinin ise Süleyman Çayırlı, Namık Kemal Okutucu, Abdülkadir Işıldakgöz, Selahattin Türkben, Osman Çağatay, Ahmet Ünlü ve Kemal Bulut'tan oluştuğu belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.