X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER PTT çalışanları iş bırakmaya hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

PTT çalışanları iş bırakmaya hazırlanıyor

  • Giriş Tarihi: 25.9.2013 11:39

İşten çıkarılan veya emekli olanların yerine yeni memur alınmadığını iddia eden PTT çalışanları, artan iş yükünü protesto etmek için eyleme hazırlanıyor.

PTT çalışanları Bursa'da Ulucami Postahanesi önünde basın açıklaması yaptı. Haber-Sen Şube Sekreteri Gülşen Güner, PTT'nin Türkiye genelinde çalışan memur sayısını 36 binden 20 bine düşürdüğünü, işten çıkarılan memurların yerine yenilerinin alınmadığını ileri sürdü. Artık dayanacak güçlerinin kalmadığını belirten Güner, 'Bizler için bıçak kemiğe dayanmıştır.

Dayanacak gücümüz kalmadı. Çalışma şartlarımız düzeltilmez, izinlerimiz kullandırılmaz, haklarımız gasp edilmeye devam eder, eksik olan personel tamamlanmaz ise, haklarımızı ve onurumuzu korumak için önümüzdeki günlerde hizmet üretmemek de dahil olmak üzere her türlü eylemi yapmaktan kaçınmayacağız.

Halkımıza daha kaliteli hizmet vermek için şirketleştirildiği söylenen PTT'nin arka yüzünün öyle olmadığı anlaşılmıştır. Anonim şirket olur olmaz, kaliteli hizmet vermek bir yana, kadrolu personelden kurtulmanın hesaplarını yapmaya başlamıştır. Emeklilik vakti gelenleri emekli etmiş, emekliliği yakın olanları da değişik meblağdaki ikramiyelerle emekli olmaya teşvik etmiştir.

Böylece Türkiye genelinde 36 bin olan personel sayısı 20 bine kadar düşmüş, emekli olanların yerine memur almayan kurum, bütün iş yükünü bizim üzerimize yıkmıştır. Personel azlığından yıllık izinlerimiz bile kullandırılmamaktadır. Tayinler yapılmamakta. Ulucami Postahanesi'nde gişelerin büyük kısmı boş durmaktadır. 200'ün üzerinde farklı işlem yapan kurumda büyük bir fedakarlıkla çalışan bizlerin yükü iki kat artmıştır' diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.