X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 2015 yılında kaç memur alınacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

2015 yılında kaç memur alınacak?

  • Giriş Tarihi: 22.12.2014 09:42 Güncelleme Tarihi: 13.1.2015 11:19
2015 yılında kaç memur alınacak?

İşte 2015 memur alımları. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2015'te kamuya 74 bin personel alınacağını açıkladı.

Kamuya memur alımları bekleyenlere, yılbaşı öncesinde müjdeli haber geldi! TBMM'de bütçe görüşmelerinde söz alan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gelecek yıl kamuya 74 bin memur alınacağını açıkladı.

YENİ YILDA 74 BİN PERSONEL ALINACAK

Bakan Şimşek şunları ifade etti: "2015 yılında onaylayacağınız bütçeyle toplam 74 bin kamuya personel alınması noktasında Meclis olarak olanak sağlayacaksınız. Bunun yaklaşık 34 bini otomatik olarak gelen, yani doktor, hakim, polis gibi... Geriye 40 bin kişi kalacak. Yılın başında ilgili bakanların ihtiyaçları da dikkate alınarak başbakana sunacağız ama şimdiden şu bakanlığa bu kadar kadro vereceğim demem doğru olmaz. başbakana sunacağız."

kalan karakter 1000

vatandaş vatandaş

yıllardır bazı kesimler hariç seyyanen zam ek gösterğe derece başlığı altında yüksek mevlalarda zam almayan kalmadı bunlar çok kalabalık bir kitleydi zaten o kadar seyyanen zam verildikten sonra memura işçiye emekliye verilecek para kalmamıştır düşük maaş alanlar maaşlarını 2 ye 3 katladı bizim gibiler yerinde saydı kıt kana at borç içinde yaşamaya devam etti yıllardır oçak temmuz aylarında zam bekleyen memurlara çocuğa bile verrilmeyenzamlar verildi yüzde 5 bile bir zam hiç ğörmedik bizlere gelince küflet oluyor ödemek zor oluyor bu durumun nedeni seyyanen zamlar olabilir memurlar eşit tutularak zam verilmedi

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.03.2015 21:23
vatandaş vatandaş

memurlara verilen düşük zammın nedeni yada emeklinin yarı aç yarı tok borç içinde yaşamasının nedeni yıllardır bazı kesimlere verilen yüklü seyyanen zamlarmıyada ek gösterge derece başlığı altında aynı meslekte çalışan diğer memurlarlara kuruş vermeden yapılan zamlarmı emekliye memura işçiyesenede 2 sefer çok düşük miktarda zam yapıldı bu zam yapılmadan aylar önce elektirik su doğal gaz vatandaşlara eklenen muayene ücretleri ni düşünürsek vermeden fazlasıyla alınıyor senelerdir bazı kesimlere verilen seyyanen zamlar 500 milyonu geçti yada 300 250 yada bunun üstündeydi bu zamlar çok kez tekrarlandı bunlar hesaplandığı zaman verilen kesimler çok kalabalıktı bunlar küflet oluşturmadıda emeklinin memurun seneden seneye yüzde 2 buçuk 3 aldığı zammı küflet oluşturdu senede 3 4 kez seyyanen zam alanlara 100 de 1 zamda verilse olur öbürleri ne yaparsa yapsın ğibi bir düşünce var galiba

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.03.2015 21:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.