X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Engelli memur sayısı artacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Engelli sayısı artacak

  • Giriş Tarihi: 19.11.2015 12:06 Güncelleme Tarihi: 24.11.2015 11:34
Engelli memur sayısı artacak
Engelli memur sayısı artacak

, 16 Aralık'ta yapacağı engelli ataması için kamu kurum ve kuruluşlarından talep topladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı , nın 16 Aralık'ta engelli ataması yapacağını belirterek, atama yapılacak kadrolar için kamu kurum ve kuruluşlarından talep toplandığını bildirdi.

Bakan Erdem, yaptığı açıklamada, engellilerin, toplumun dezavantajlı gruplarının başında geldiğini ifade ederek, bundan dolayı bu kişilerin kamuda istihdamının öncelikleri arasında olduğunu söyledi.

Bir ülkenin gelişmişliğinin ve sosyal devlet oluşunun referans noktalarından birinin de engellilerin istihdam oranı olduğuna dikkati çeken Erdem, şunları kaydetti:

"Bugüne kadar toplam 40 bini aşkın engelli vatandaşımız kamuda istihdam edildi. Bu istihdamın yaklaşık 35 bini son 13 yılda gerçekleşti. Bu yıl içinde 4 bin 500 engelli kardeşimizin memurluğa atamasını yaptık. 16 Aralık'ta bu yılın son atamasını yapacağız. Bunun için kamu kurum ve kuruluşlarından talep toplamaya başladık. Yeni dönemdeki atamalarla bu sayıyı daha da artıracağız."

kalan karakter 1000

vatandaş vatandaş

diyarbakır savaş alanına dönmüş can almaya ğelenin biz canını alalım havadan oparasyon yapalımher yere termal kemerallar yerleştirelim bize saldıranların saldırıya geçmeden temizleyelim sivil polisler yerleştirelim polisi askeri de korumaya alalım tek bırakmayalım elleri daha fazla uzamasın

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.01.2016 19:00
KENAN MUTLU KENAN MUTLU

2016 ŞUBAT AYINDA TEKRAR BİR ATAMA İSTİYORUZ. DEVLETİN ÖNLİSANS VE LİSANS MEZUNLARINA ÖZÜR BORCU VARDIR. ÇÜNKÜ RESMEN OKUYAN KİŞİLER CEZALANDIRILDI. HÜZÜN HAVASI YAŞATILDI. BİZLER ZATEN OKUMAKLA GEÇERKEN YAŞIMIZ İLERLEMEKTE VE YAŞ İTİBARIYLA ÖZELDE VE DEVLETTE TERCİH KRİTERLERİMİZ KISITLANMAKTADIR. O YÜZDEN GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATIP HAZIRLANAN ARKADAŞLAR ATANAMAMIŞTIR. BU YÜZDEN GEREKLİ ÇALIŞMANIN YAPILIP 2016 ŞUBAT AYINDA TEKRAR BİR ATAMA TALEP EDİYORUZ. LÜTFEN BİZLERE VERİLEN 4-5 BİN KADRO SÖZLERİ YERİNE GETİRİLSİNKİ ENGELLİLER GERÇEKTEN KANDIRILMADIĞINI HİSSETSİNLER. BAŞKA TÜRLÜ ÖZÜR KABUL EDİLEMEZ. SUSMAYACAĞIZ SUSTURAMAZSINIZ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.12.2015 18:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.