X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yenişehir Belediyesi’nden Hissedilebilir Yüzey Ve Engelli Rampası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yenişehir Belediyesi’nden Hissedilebilir Yüzey Ve Engelli Rampası

  • Giriş Tarihi: 16.3.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 06:45
YENİŞEHİR BELEDİYESİ'NCE, GÖRME ENGELLİ VATANDAŞLARIN KULLANABİLMESİ AMACIYLA BELEDİYE HİZMET BİNASI, ŞANTİYE BİNASI VE KÜLTÜR MERKEZİ'NDE HİSSEDİLEBİLİR YÜZEY AYRICA İLÇE SINIRLARI İÇERİSİNDE BULUNAN OKULLARA DA ENGELLİ RAMPASI YAPILDI.
Yenişehir Belediyesi’nden Hissedilebilir Yüzey Ve Engelli Rampası

’in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi’nce, görme engelli vatandaşların kullanabilmesi amacıyla Belediye Hizmet Binası, Şantiye Binası ve Kültür Merkezi’nde hissedilebilir yüzey ayrıca ilçe sınırları içerisinde bulunan okullara da engelli rampası yapıldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, engelli vatandaşların her zaman ön planda olduğunu belirterek, "Sosyal hayatta engellilere sunulan imkan ve hizmetler, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçütü olmakla birlikte, insana verilen değer ve öneminin de belirgin göstergesidir. Engelli vatandaşlarımız günlük yaşamlarında ihtiyaçlarını yardım almadan, özgürce yapmak istediklerinde birçok zorlukla karşılaşırlar. Görme engelliler tehlikeleri ve yönleri algılamakta zorluk çekerler. Bu sebepten dolayı yönlerini bulabilmek için, diğer duyu organlarından dokunma duyusunu kullanırlar. Yenişehir Belediyesi olarak amacımız, dokunma duyusuna hitap eden hissedilebilir yüzeylerin görme engelli bireylerin yardım almadan yönlendirilmelerini ve gitmesi gereken yerlere güvenli bir şekilde ulaşabilmelerini sağlamaktır. Şu an ilçe sınırlarımız içerisinde bulunan 5 okulda engelli rampası yaparak çocuklarımızın günlük hayatını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Kültür Merkezi, Şantiye Binası ve Hizmet Binamıza hissedilebilir yüzeyler döşeyerek görme engelli vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Unutulmamalıdır ki engelli vatandaşlarımızın da yaşamın tüm alanlarında hizmetlere rahatlıkla ulaşabilmeye hakları vardır" dedi.