X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Silifke Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Finalde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Silifke Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Finalde

  • Giriş Tarihi: 23.3.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 14:53
TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONUNUN (THOF) 2014-2015 SEZONU ANKARA BÖLGE YARIŞMASINDA TÜRKİYE FİNALİNE KATILMAYA HAK KAZANAN SİLİFKE BELEDİYESİ HALKOYUNLARI GRUBU, ANKARA’DAN DÖNDÜ.
Silifke Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Finalde

Türkiye Halk Oyunları Federasyonunun (THOF) 2014-2015 sezonu Ankara Bölge Yarışmasında Türkiye Finaline katılmaya hak kazanan Silifke Belediyesi Halkoyunları Grubu, Ankara’dan döndü.
Bölge birincisi olan ekip, Türkiye genelinde düzenlenen yarışmada finallere katılmaya hak kazandı.
Silifke Belediyesi Halkoyunları Ekibine final yarışmalarında başarılar dileyen Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “THOF 2014-2015 sezonu İl Birincisi olan Silifke Belediyesi Halkoyunları Grubumuz Ankara’da düzenlenen elemelerde finale kalmaya hak kazandı. Ekibimiz gerçekten başarılı ve güzel bir performans sergiledi. Silifke tüm yurtta olduğu gibi dünya ülkeleri arasında da isminden sık sık söz ettiren bir ilçemiz. Halk oyunları açısından önemli bir başarı yakalayan ilçemiz, kültürü ve yöresel çalışmalarıyla da kendini en iyi şekilde ispatlamıştır. Aynı zamanda Silifke Belediyesi Halk Oyunları Ekibimiz, uluslararası pek çok organizasyonda Türkiye’yi temsil etmiştir. Silifke Belediyesi Kültür Müdürü Üstün Zayim, Grup öğretmenlerimiz Kadir Kaya ve Niyazi Özbaydağ ile grup oyuncularımız, bu yarışmaya en iyi şekilde hazırlanmışlar ve hak ettikleri başarıyı yakalamışlardır. Üstün gayretlerinden dolayı hepsini tek tek kutluyorum. Dünyaca ünlü Silifke Yöresel Folklorumuzu Türkiye’de ve Uluslararası değişik platformlarda oynayarak, şehrimizi en iyi şekilde tanıtan, yüzümüzü her zaman güldüren halk oyunları ekibimiz, THOF tarafından düzenlenen 2014-2015 yarışmasında da finallere katılacak ve Türkiye’yi temsil edecektir” dedi.