X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mersin’de Yolsuzluk Operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de Yolsuzluk Operasyonu

  • Giriş Tarihi: 24.3.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 10:11
MERSİN'DE CHP'Lİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MACİT ÖZCAN DÖNEMİNE YÖNELİK YAPILAN YOLSUZLUK OPERASYONU KAPSAMINDA 40 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI. ÖZCAN HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKARTILDI.
Mersin’de Yolsuzluk Operasyonu

’de CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan dönemine yönelik yapılan yolsuzluk operasyonu kapsamında 40 kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, önceki dönem Mersin Büyükşehir Belediyesi ve belediyeye iş yapan müteahhitlere yönelik yürütülen soruşturma kapsamında "suç işlemek amacıyla örgüt kurarak ihalelere fesat karıştırdıkları" iddiasıyla dönemin Belediye Başkan Yardımcısı Erol Ersan, Fen İşleri Daire Başkanı Abbas Sayılır, Belediye Başkanı Macit Özcan’ın oğlu İlker Özcan, kardeşleri Sacit Özcan ve Tacit Özcan, dönemin meclis üyelerinden Nuri Özdemir, dönemin genel sekreteri Ali Ekber Asker ile çok sayıda bürokrat ve iş adamının aralarında bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı.
Bu arada, belirttiği adreslerde bulunamayan Macit Özcan hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Soruşturma kapsamında Özcan ile birlikte bazı müteahhitlerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 20 kişi daha aranıyor.
Yolsuzluk soruşturmasının Macit Özcan’ın Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı son 5 yıllık dönemi kapsadığı bildirildi.