X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Erdemli’de Bereket Ormanı Kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Erdemli’de Bereket Ormanı Kuruldu

  • Giriş Tarihi: 28.3.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
MERSİN’İN ERDEMLİ İLÇESİNDE, “GÖNÜL ELÇİLERİ BEREKET ORMANLARI PROJESİ” KAPSAMINDA KARAHIDIRLI ORMANLARI’NDA FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. ETKİNLİKTE KONUŞAN NURCAN TAŞTAN (TURUNCU CEKETLİ), “ORMANSIZ MEMLEKET DUVAKSIZ GELİNE BENZER” DEDİ.
Erdemli’de Bereket Ormanı Kuruldu

’in Erdemli ilçesinde, “Gönül Elçileri Bereket Ormanları Projesi” kapsamında Karahıdırlı Ormanları’nda fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.
Kurum ve kuruluşların daire amirlerinin eşlerinin katıldığı etkinlikte, selvi, yaban mersini, harnup başta olmak iklime uygun yaklaşık 4 bin fidan toprakla buluşturuldu.
Programda konuşan Erdemli Kaymakamı Osman Taştan’ın eşi Nurcan Taştan, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen Gönül Elçileri Bereket Ormanları Projesi kapsamında 81 ilimizde eş zamanlı olarak fidan dikme töreni gerçekleştirildi ve ilk fidanlar toprakla buluştu. Bugün bizde bu kapsamda Karahıdırlı Ormanları’nda 4 bin fidanı toprakla buluşturacağız” dedi.
Orman varlıklarına karşı hassas davranılması gerektiğini ifade eden Taştan, “Özellikle çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren ormanların ne kadar değerli olduğunu aşılamamız gerekiyor. Bu konuda ailelere ve öğretmenlerimize de vazifeler düşüyor. Ormansız memleket duvaksız geline benzer. Ormanlarımızı korumak, orman varlıklarımızı zenginleştirmek adına gerçekleştirilen bu faaliyete ilgi dolayısıyla bütün herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Orman İşletme Müdürü Kenan Akduman’ın eşi Hülya Akduman da “Ormanlar bereket demek, hayat demek, ümit demek. Kadınlarımızın bereketli elleriyle dikeceği bu fidanların sevgiyle büyümesi, ümitle yeşermesini diliyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Güzeloluk Şefi Elife Çınkır dikimin nasıl yapılması gerektiği konusunda bilgiler aktardı.
Aralarında AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Mehri Bilgen’in de bulunduğu kadınlar fidanları toprakla buluşturuldu.