X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ’Zübük’ Forum Mersin’de Tiyatro Severlerle Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’Zübük’ Forum ’de Tiyatro Severlerle Buluştu

  • Giriş Tarihi: 1.4.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 23:04
AZİZ NESİN'İN 'ZÜBÜK' ESERİNİ SAHNEYE UYARLAYAN NEDİM SABAN VE OYUNCULARI, FORUM MERSİN AVM'DE SEVENLERİYLE BULUŞTU.
’Zübük’ Forum Mersin’de Tiyatro Severlerle Buluştu

Forum , Aziz Nesin’in 100. doğum gününde yazarın ölümsüz eseri Zübük’ü sahneye uyarlayan Nedim Saban’ı ve oyuncularını Mersinli tiyatro severlerle bir araya getirdi.
Mersin ve çevre illerin alışveriş ve yaşam merkezi Forum Mersin, yazar Aziz Nesin’i 100. doğum gününün kutlandığı 2015 yılında, unutulmaz eseri ‘Zübük’ü sahneye taşıyan değerli oyuncuları ağırladı.
Nedim Saban, Türkiye’nin önemli yazarlarından biri olan Aziz Nesin’in unutulmaz eseri ‘Zübük’ü tiyatroya uyarlayarak sahneye taşıdı. Bundan 34 yıl önce Kemal Sunal’ın canlandırdığı, her dönemin bir mihenk taşı olma özelliği taşıyan ‘Zübük’ karakterini bugün tiyatro sahnesinde, günümüzün önemli oyuncularından Tuna Orhan üstlendi. Forum Mersin’de tiyatro severlerle buluşan ‘Zübük’ oyuncuları, hayranlarıyla birlikte Aziz Nesin’i andı. Katılımcıların sorularını içtenlikle yanıtlayan oyuncular, oyunun sahneye çıkış süreciyle ilgili bilgiler verdi. Gerçekleştirilen söyleşinin ardından hayranlarına imza dağıtan oyuncular, Mersinli tiyatro severlerin fotoğraf çektirme ricalarını da geri çevirmedi.