X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kırsaldaki Üreticiler Eğitiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kırsaldaki Üreticiler Eğitiliyor

  • Giriş Tarihi: 4.4.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARIMSAL HİZMETLER DAİRE BAŞKANLIĞI TARAFINDAN, KIRSALDAKİ ÜRETİCİLERE YÖNELİK EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENDİ.
Kırsaldaki Üreticiler Eğitiliyor

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ‘Üreticilerimizi Eğitelim, Kaliteli Ürün Yetiştirilelim’ sloganı ile yola çıkarak, kırsaldaki üreticilere eğitim programı düzenledi.
Toplam 5 etapta gerçekleşecek olan eğitim programının birinci etabı 1 Nisan tarihinde Tarsus’un Karadiken Mahallesi’nde gerçekleşti. 2 Nisan tarihinde ise Adana TAYEM’de modern tesislerde uzmanlar tarafından, damla sulama sistemlerinden budama sistemlerine varıncaya kadar, tarım teknolojilerindeki son gelişmeler üreticilere yerinde anlatıldı ve uygulama sahalarında eğitim verildi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Serdar Gökçek, düzenlenen eğitim programının amacının, kırsaldaki üreticilerin kaliteli ürün yetiştirebilmesini sağlamak olduğunu vurguladı. Gökçek, “Eğitimimiz teorik ve uygulamalı olarak iki aşamadan oluşuyor. Konularında uzman eğitimciler tarafından çiftçilere yerinde uygulamalı eğitim veriliyor. Üreticilerimiz de aldıkları eğitimden memnun kaldılar. Amacımıza ulaşmanın mutluluğu içindeyiz’’ dedi.
30 Nisan tarihine kadar devam edecek olan eğitim programı, Toroslar, Mezitli, Akdeniz ve Erdemli ilçelerinde yapılacak. Toplam 5 etapta tamamlanacak olan eğitim programı kapsamında, 25 kırsal mahallede 600 çiftçiye ulaşılması hedefleniyor.