X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev’in Doğum Günü Mersin’de Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev’in Doğum Günü ’de Kutlandı

  • Giriş Tarihi: 6.7.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
KAZAKİSTAN CUMHURBAŞKANI NAZARBAYEV'İN DOĞUM GÜNÜ, MERSİN FAHRİ KONSOLOSU AHMET BUDAN'IN EV SAHİPLİĞİ YAPTIĞI RESEPSİYONLA KUTLANDI.
Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev’in Doğum Günü Mersin’de Kutlandı

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in yaş günü ile ’Başkent Astana Günü’, Fahri Konsolosluğu’nda düzenlenen resepsiyon ile kutlandı.
Mersin’de geçtiğimiz günlerde açılan Kazakistan Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu, etkinliklerini sürdürüyor. Kazakistan’ın büyük önem verdiği 6 Temmuz Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in 75. doğum günü ve ’Başkent Astana Günü’, Mersin’de de kutlandı. Kutlama organizasyonu Çamlıbel’deki Kazakistan Mersin Fahri Konsolosluğu’nda gerçekleştirildi. Kazakistan Mersin Fahri Konsolosu Ahmet Budan’ın ev sahipliği yaptığı kutlamaya, Mersin ve çevre illerden yöneticiler, siyasiler, iş adamları ve vatandaşlar katıldı. Büyük ilgi gösterilen kutlamada, davetlilere doğum günü için hazırlanan pasta ve ikramlar, klasik müzik eşliğinde servis edildi. Kutlama töreninde ayrıca davetlilere Kazakistan’ın tanıtımına yönelik bir de belgesel gösterimi yapıldı. Cumhurbaşkanı Nazarbayev’in biyografisinin de okunduğu etkinlikte davetliler, Kazakistan resim sergisini gezme fırsatı da buldu.
Kutlama treninde konuşan Fahri Konsolos Ahmet Budan, bu özel ve anlamlı günde birlikte olmanın mutluğunu yaşadığını söyledi. Kazakistan ve Türkiye’nin kardeş iki ülke olduğunu ve bu bağların daha çok gelişmesi için çalışmalarını aralıksız olarak sürdüreceklerini vurgulayan Budan, “Acı ve tatlı günlerimizde birlikte olmak, kardeşliğimizi pekiştirmektedir. Bu kutlama etkinliğine gösterilen yoğun ilgi iki ülkenin birbirine karşı sergilediği dostane tutumun da bir göstergesidir” dedi.