X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mut’ta Sıcaklık 41 Dereceye Çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mut’ta Sıcaklık 41 Dereceye Çıktı

  • Giriş Tarihi: 10.7.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 17:42
HAVA SICAKLIĞI 41 DERECEYE KADAR ÇIKAN MERSİN'İN MUT İLÇESİNDE VATANDAŞLAR GÜNÜ AĞAÇ GÖLGES, SU KENARI VE ÖZELLİKLE TARİHİ KARACAOĞLAN ÇINARALTI PARKINDA GEÇİRİYOR.
Mut’ta Sıcaklık 41 Dereceye Çıktı

Hava sıcaklığı 41 dereceye kadar çıkan ’in Mut ilçesinde vatandaşlar ağaç gölgesi, su kenarları ve özellikle tarihi Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’nda serinlemeye çalışıyor.
Sıcaklara dayanamayıp serinlemek için kendini Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’na atan vatandaşlar, “Sıcakların Ramazan ayına denk gelmesi bizleri perişan ediyor. Gün geliyor sıcaklık 45 dereceye kadar çıkıyor. Zengin yaylaya, denize gidiyor biz garibanlar ise şehrin göbeğindeki Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’na sığınıyoruz. Yapacak bir şey yok” dediler.
Ramazan’ın yaz mevsimine denk gelmesiyle sıcağın etkisini daha çok hissettiklerini belirten Erol Sinan, “Bizim gidebileceğimiz tek yer Mut Karacaoğlan Çınaraltı Parkı. Fıskiyeleride açtılar mı etrafına sandalyeleri koyup parktaki çınar ağaçlarının gölgesinde serinliyoruz. Günümüzün büyük bir bölümünü burada oturup serinlemekle geçiriyoruz” dedi.