X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ezo’nun Danışmanları Tarlalarda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ezo’nun Danışmanları Tarlalarda

  • Giriş Tarihi: 21.7.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
ERDEMLİ ZİRAAT ODASI TARIM DANIŞMANLARI TARIM ARAZİLERİNDE TOPRAK ÖRNEKLERİ ALIP ÇİFTÇİLERİ BİLGİLENDİRİYOR.
Ezo’nun Danışmanları Tarlalarda

Erdemli Ziraat Odası çiftçilerin verimli ve kaliteli ürün yetiştirmelerine katkıda bulunmak üzere başlattığı çalışmaları sürdürüyor.
Erdemli Ziraat Odası Başkanı Ahmet Öger, oda bünyesinde görevli tarım danışmanlarının çitçilere yardımcı olmak amacıyla tarımsal üretim sahasında gerçekleştirdikleri inceleme ve bilgilendirme ziyaretlerini aralıksız sürdürdüklerini söyledi.
Danışmanların Çamlı ve Gücüş Mahalleleri’nde aşırı eğimli arazilerde üretim yapan çiftçilere yardımcı olduklarını ifade eden Öger, “Bu bölgelerde aşırı eğime sahip noktalarda bile çiftçimiz zoru başararak üretim yapıyor. Çiftçimiz azimli olunca bizlerde tabi ki onlara, o şartlardaki üretim gayretine hizmet ulaştırmamız gerekiyor. Danışmanlarımız bu aşırı eğimli tarlalardan toprak örnekleri alıyor, bu örnekleri de çiftçilerimizi toprak yapısı hakkında detaylıca bilgilendirebilmek üzere analize gönderiyor” diye konuştu.
Odanın danışman ekibinin özellikle bölgede yetiştirilmek üzere dikilen domates fidelerinde hastalık ve zararlılara dair çiftçileri bilgilendirdiğini anlatan Öger, “Çiftçilerimize bu konularda önerilerde bulunuluyor. Çiftçilerimiz de yapılan çalışmadan son derece memnun olduklarını bizlere iletiyor. Bu memnuniyet ekiplerimizi de motive ediyor. Çalışmaların meyvesini İnşallah çiftçilerimiz hasatla birlikte verim ve kalite olarak alacaktır” şeklinde konuştu.