Ölümcül kadınlar - Sayfa 1 - Galeri - Magazin - 5 Eylül 2015 Cumartesi

Ölümcül kadınlar

Son zamanlarda, arzulanan ama bir yandan da korkulan ve hayatları mahveden tarzda kadınlar, dizilerimizde sıkça görülmeye başladı. Bir zamanlar siyah-beyaz Türk filmlerinde esas kızla esas oğlan arasına giren bu kadınların tehlikesi, erkekleri entrika ve cinayet dolu olayların içine sokabilmesinden kaynaklanıyor. ‘Femme fatale’ olarak adlandırılan bu kadın karakterlerin en önemli ve gündemdeki örneği ‘Muhteşem Yüzyıl’ın ‘Hürrem Sultan’ı Meryem Uzerli. Hafta Sonu dünyadaki ve dizilerimizdeki ünlü ‘femme fatale’ karakterleri mercek altına aldı.

FEMME FATALE: ‘Femme fatale’, kendisi de değişik motivasyonlara sahip olabilen bir erkeği, özellikle cinselliğini de kullanarak tuzağına düşüren kötü ruhlu kadın tiplemesinin tanımıdır. Fransızca’da ‘ölümcül kadın’ anlamına gelir.

Sayfaları klavyedeki ok tuşlarıyla gezebilirsiniz

kalan karakter 1000

beste beste

en büyük femme fatale yi unutmussunuz yakın zamanda ask-ı memnudaki bihter karakteriyle beren saat gerçek bir ölümcül kadın bence

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.06.2011 01:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  • EN ÇOK TIKLANANLAR
  • EN YENİLER