X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Varto’da ‘Mesleki Ve Teknik Eğitimi’ Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Varto’da ‘Mesleki Ve Teknik Eğitimi’ Toplantısı

  • Giriş Tarihi: 2.4.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:54
MUŞ'UN VARTO KAYMAKAMLIĞI, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE VARTO MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ’NCE ‘MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMİ' TOPLANTISI YAPILDI.
Varto’da ‘Mesleki Ve Teknik Eğitimi’ Toplantısı

’un Varto Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Varto Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nce ‘Mesleki ve Teknik Eğitimi’ toplantısı yapıldı.
Varto Mesleki ve Teknik Meslek Lisesi’nin konferans salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Okul Müdürü N. Sait Yetkiner, Varto ilçesinde meslek sahibi olmanın, hayatta ayakları üzerinde durmak anlamına geldiğini söyledi. Yetkiner, “Ülkemizde ekmek sahibi olmanın yolu mesleki eğitiminden geçiyor. İlçemizde sanayinin gelişmesi, iş istihdamın olması için de mesleki eğitime önem verilmesi gerekir. Mesleki eğitimin artık dünyada gerekli yerini aldığı ortadadır” dedi.
Varto Kaymakamı Tahir Şahin ise, toplantının önemine değinerek, “Öğrencilerimizin donanımları mevcut olan bölümlerde öncelikle üretime geçmelerini istedik. Meslek liseleri güzide okullardır, ara eleman ve üst düzey eleman yetiştiren okullardır. Öğretmen arkadaşlarımın yapmış oldukları bu çalışmalardan dolayı kendilerine başarılar diliyorum” diye konuştu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Kaya’nın yaptığı konuşmanın ardında toplantı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.