X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ürgüp’te İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. Yılı Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ürgüp’te İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. Yılı Kutlandı

  • Giriş Tarihi: 12.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 13:08
ÜRGÜP KAYMAKAMLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 94. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMALARI VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA ETKİNLİKLERİ ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA VE KÜLTÜR MERKEZİNDE YAPILDI.
Ürgüp’te İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. Yılı Kutlandı

Ürgüp Kaymakamlığı tarafından düzenlenen 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 94. Yıl Dönümü kutlamaları ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri Ürgüp Belediyesi Sinema ve Kültür Merkezinde yapıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının Okunmasıyla başlayan program, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Ürgüp Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerin hazırlamış olduğu oratoryo gösteri ile devam etti. Program daha sonra 12 Mart İstiklal Marşının kabulünün 94. Yıl dönümü kutlamaları ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma, kompozisyon ve şiir dalında 1. olan öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile devam etti.
Program Ürgüp Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerin hazırlamış olduğu tiyatronun oynanması ve ödül töreni ile sona erdi.
Ürgüp Belediyesi Kültür Merkezindeki programa Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı, Ürgüp Belediye Başkan Vekili Mehmet Can Yalçın, Garnizon Komutanı, siyasi parti temsilcileri, STK Başkanları, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.