X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sağlık Yöneticileri Tarafından Hastalar Evlerinde Ziyaret Ediliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sağlık Yöneticileri Tarafından Hastalar Evlerinde Ziyaret Ediliyor

  • Giriş Tarihi: 3.4.2015 09:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:54
SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN BAŞLATILAN VE GEÇTİĞİMİZ AYLARDA NEVŞEHİR’DE DE UYGULAMAYA KONULAN "EVDE HASTA ZİYARETLERİ" KAPSAMINDAKİ SAĞLIK BAKANLIĞI’NA BAĞLI KURULUŞLARDAN SAĞLIK HİZMETİ ALAN HASTALAR SAĞLIK YÖNETİCİLERİ TARAFINDAN EVLERİNDE ZİYARET
Sağlık Yöneticileri Tarafından Hastalar Evlerinde Ziyaret Ediliyor

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan ve geçtiğimiz aylarda ’de de uygulamaya konulan "Evde Hasta Ziyaretleri" kapsamındaki Sağlık Bakanlığı’na bağlı kuruluşlardan sağlık hizmeti alan hastalar sağlık yöneticileri tarafından evlerinde ziyaret ediliyor.
Nevşehir’deki sağlık kuruluşlarında muayene olmuş, tedavisi ayakta ya da yatarak devam eden, 112 Acil Yardım Hizmeti alan veya Aile Sağlığı Merkezlerinden yararlanarak sağlık hizmeti sunulan bazı hastalar, İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay başta olmak üzere, Müdür Yardımcıları Dr. Ilgıt Feralan, Dr. Mehmet Kayacan, Şube Müdürleri, ve İl Ambulans Servis Başhekimi Dr. Fatih Erkek tarafından ziyaret edilerek, tedavi süreçlerindeki memnuniyetlerini veya yaşadıkları sıkıntıları tespit ediliyor.
Sağlık hizmetlerini iyileştirmek, kaliteli ve verimli sağlık hizmet sunulmasını sağlamak amacı ile yapılan ziyaretlerden büyük memnuniyet duyduklarını belirten hasta ve yakınları, sağlık kuruluşlarında verilen sağlık hizmetlerinden çok memnun kaldıklarını, hatırlanmanın kendilerini çok mutlu ettiğini ifade ettiler.
Sağlık yöneticileri tarafından hastaların evlerinde ziyaretlerinin belli aralıklarla devam edeceği belirtildi.