X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Engelli Öğrenciler İçin Kurulan Sera Faaliyete Geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Engelli Öğrenciler İçin Kurulan Sera Faaliyete Geçti

  • Giriş Tarihi: 13.4.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 09:21
NEVŞEHİR BELEDİYESİ ÖZEL İNSANLAR EĞİTİM MERKEZİ’NDE OLUŞTURULAN SERA ALANINA BU YIL ÜRETİMİ PLANLANAN SEBZE TÜRLERİNİN EKİMİ ENGELLİLER TARAFINDAN YAPILDI.
Engelli Öğrenciler İçin Kurulan Sera Faaliyete Geçti

Belediyesi Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’nde oluşturulan sera alanına bu yıl üretimi planlanan sebze türlerinin ekimi engelliler tarafından yapıldı.
Nevşehir Belediyesi tarafından Kıratlıoğlu Mahallesinde eğitilebilir tüm engellilerin zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmanın yanı sıra engelli olmanın getirdiği psiko-sosyal sorunların üstesinden gelinmesi ve onların toplumla entegre olabilmelerine yardımcı olunması amacıyla geçtiğimiz yıl hizmete kazandırılan Özel İnsanlar Eğitim Merkezi bahçesinde oluşturulan sera alanına yeşil soğan, maydanoz ve pırasa ekimi yapıldı.
Merkezde kalan özel insanlar tarafından ekimi yapılan bu ürünlerin yanı sıra, önümüzdeki günlerde de domates, biber, patlıcan, salatalık, kavun ve karpuzun da ekimi yapılacak.
Yıl içerisinde 25 metrekarelik bir alanda oluşturulan serada üretilen ürünler, özel insanlar tarafından toplanarak, merkezde değerlendirilecek.