X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ürgüp’te Turizm Haftası Kutlamaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ürgüp’te Turizm Haftası Kutlamaları

  • Giriş Tarihi: 20.4.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 10:10
TURİZM KONUSUNDAKİ ÇALIŞMALARIN DİLE GETİRİLMESİ VE ÜLKE GENELİNDEKİ TURİZM HAREKETLİLİĞİNİN DAHA DA ETKİN HALE GETİRİLMESİ AMACINA DÖNÜK OLARAK BU YIL 39. SU GERÇEKLEŞTİRİLEN TURİZM HAFTASI KUTLAMA ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ÜRGÜP CUMHURİYET MEYDANIN D
Ürgüp’te Turizm Haftası Kutlamaları

Turizm konusundaki çalışmaların dile getirilmesi ve ülke genelindeki turizm hareketliliğinin daha da etkin hale getirilmesi amacına dönük olarak bu yıl 39. su gerçekleştirilen Turizm Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Ürgüp Cumhuriyet Meydanın da kutlama programı düzenlendi.
Programa Valisi Mehmet Ceylan, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç, KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.
Kutlama programı Hükümet Konağı önünden yapılan kortej yürüyüşü ile başladı. Kortej yürüyüşüne atlı biniciler ve mehteran takımı öncülük etti. Düzenlenen programda yapılan açılış konuşmalarının ardından Mehter Takımı konseri ve halk oyunlarının gösterisi yapıldı. Daha sonra Kültür Ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Devlet Halk Müziği Sanatçıları Senem Gül ve Ertan Akay sahne aldı.